Tarih : 04.05.2021 - 17:16 Yorum : 0

Ankara'da narkotik operasyonu: 11 gözaltı

Ankara'da zehir tacirlerine göz açtırılmıyor. Jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı. Ayrıca çok sayıda uyuşturucu madde de ele geçirildi.

Ankara'da narkotik operasyonu: 11 gözaltı

Ankara İl Jandarma Komutanlığı, 4 ayrı operasyonla uyuşturucu tacirlerine baskın düzenledi. Operasyonlarda 11 şüpheli yakalandı.

27 Nisan-3 Mayıs 2021 tarihleri arasında Sincan'daki Hürriyet Mahallsi'ne baskın düzenleyen ekipler, S.G. adlı şüphelinin evinde 20 adet uyuşturucu madde ele geçirdi. Altındğ ilçesinde ise Y.S. ve H.S. isimli şahısların uyuşturucu taşıyacağı ihbarı üzerine harekete geçildi. Yolda durdurulan şüphelilerin aracında yapılan arama sonucu 2 gram esrar bulundu.

Şüpheli araç uyuşturucu yuvası çıktı

Jandarma ekiplerinin yaptıkları çalışmalarda, Ankara Altındağ Karacaören Mahallesi'nde araç içerisinde şüpheli hareketler sergileyen şahıslar görüldü. Şahısların içinde bulundukları araç durdurularak şahıs ve araç sorgusu yapıldı. Yapılan araç sorgulamasında aracın hacizli ve yakalamalı olduğu anlaşıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde G.F. ve M.E. adlı şahısların üst ve araç içerisinde yapılan arama sonucunda; 17 gr esrar, 7 gr metamfetamin, 1 adet ecstasy hap, 1 adet uyuşturucu içiminde kullanılan cam aparat ele geçirildi.

Jandarma ekiplerinin bir başka çalışmasında ise Ankara Altındağ Kavaklı Mahallesi Siteköy sanayi bölgesinde yaya olarak 2 şahsın şüpheli hareketler sergilediği görüldü. Şahıslar bölgeye gelen bir araca binerek beklemeye başladı. Kontrol etmek için jandarma devriyesince aracın yanına gidildiği esnada araç hareket ederek olay yerinden uzaklaştı. Takibe alınan araç 'dur' ihtarlarına uymayarak kaçmaya devam etti. Jandarma ekiplerinin takibi sonucunda araç ve içindeki şahıslar yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde araç içerisinde bulunan O.G., D.B., U.G., V.Y., B.K. ve Y.E. adlı şahısların üst araması yapıldı, 2 gram bonzai, 2 adet uyuşturucu hap olduğu değerlendirilen madde, araç içerisinde yapılan aramada ise 26 gram Afgan sakızı, 4 gram metamfetamin, 3 gram bonzai ve 8 gram esrar ele geçirildi.

Jandarma ekiplerinin çalışma yaptıkları 4 olayda uyuşturucu maddelere el konularak, toplam 11 şahıs hakkında adli işlemlere başlandı.

Kaynak : İHA
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber