2022-05-19 17:16:42 | Son Güncelleme : 2022-05-19 17:22:36

Kenevir yetiştirirken yakalandı ‘Hacca gittim’ diyerek kendisini savundu: Amacım satmak değil kullanmak

Yaşam  | Editör : Berna Akkaya |İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da kenevir yetiştirirken yakalanan bir kişi “24 yaşında Hacca gittim” diyerek kendisini savundu. Şimdiye dek ağzına alkol bile sürmediğini öne süren sanık 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Amacının ticaret olmadığını söyleyen sanık, daha önce 5-6 kez uyuşturucu kullandığını söyledi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Amacının ticaret olmadığını söyleyen sanık, daha önce 5-6 kez uyuşturucu kullandığını söyledi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kenevir yetiştirirken yakalanan bir kişinin savunması pes dedirtti. Satmak için değil kullanmak için kenevir yetiştirdiğini iddia eden zanlı "24 yaşında Hacca gittim. Ben şimdiye kadar alkol dahi ağzıma sürmedim. Olay tarihine kadar kullanmadım. Bu olay oldu, pişmanım" diyerek kendisini savundu.

KANINDA TESPİT EDİLDİ

Geçen yıl düzenlenen operasyonda kenevir yetiştirdiği belirlenen İ.A. hakkında adli soruşturma başlatıldı. şahıs hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava görülmeye devam etti. Duruşmada hazır bulunan tutuksuz sanık İ.A.'nın kanında uyuşturucu madde tespit edildiği belirtildi.

“HASTA OLAN BÜYÜKLERİME BAKTIM”

Savunma yapan İ.A., “Annem ve babam ile büyükbabama baktım. Hastaydılar. Şimdi vefat ettiler. Şu anda sadece annem yaşıyor ona bakıyorum. Ben 24 yaşında Hacca gittim. Ben şimdiye kadar alkol dahi ağzıma sürmedim. Olay tarihine kadar kullanmadım. Bu olay oldu, pişmanım. Kesinlikle amacım satmak değil, kullanmak amaçlıydı” dedi.

“KESİNLİKLE TİCARETİNİ YAPMADIM”

Uyuşturucu maddenin ticaretini yaptığını kendi kullanımı için diktiğini iddia eden İ.A., “Kesinlikle ticaret için kullanmadım. Şu anda 5-6 kez kullandım. Taktir mahkemenindir. Beraatımı talep ediyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, İ.A.’yı 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca şahıs hakkında uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle de suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.