2021-12-21 12:06:32

Komşusunu yakarak öldüren öğretmen Gözde Aytar'a ağırlaştırılmış müebbet istemi

Bağcılar'da altınlarını yağmalamak istediği 71 yaşındaki komşusu Gülcemal Coşar'ı tülbentle boğmaya çalışıp ardından diri diri yakarak öldüren anaokulu öğretmeni Gözde Aytar hakkında iddianame hazırlandı. Aytar hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Komşusunu yakarak öldüren öğretmen Gözde Aytar'a ağırlaştırılmış müebbet istemi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bağcılar’da altınlarını yağmalamak için evine gittiği komşusunu önce tülbentle boğmaya çalışan, ardından direnen yaşlı kadının üzerine yanıcı madde dökerek diri diri yakıp ölmesine sebep olan anaokulu öğretmeni Gözde Aytar hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame kapsamında Aytar’ın ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Sanık Gözde Aytar, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Bağcılar’da 25 Nisan’da anaokulu öğretmeni 34 yaşındaki Gözde Aytar, sık sık evine girip çıktığı komşusu 71 yaşındaki Gülcemal Coşar’ın bileziklerini yağmalamak için önce onu tülbent ile boğmuştu. Ardından yaşlı kadının üzerine yanıcı madde dökerek yakan ve komşusunun hayatını kaybetmesine neden olan sanık Aytar hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 25 Nisan 2021’de Bağcılar’da meydana gelen olay anlatıldı. İddianamede olay günü polis ekiplerine yangın çıkarmak suretiyle yağma suçunun işlendiğine dair ihbar geldiği ifade edildi. Polis ve sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından evde yanmış şekilde bulunan Gülcemal Coşar’ın hastaneye kaldırıldığı iddianamede belirtildi. Gülcemal Coşar’ın kaldırıldığı hastanede yanık tedavisi görürken hayatını kaybettiği de iddianamede ifade edildi.

BİLZEİKLERİ ALDIKTAN SONRA EVİ YANAR HALDE BIRAKIP KAÇTI

İddianamede sanık Gözde Aytar ile maktul Gülcemal Coşar’ın komşu oldukları belirtilerek, Gözde Aytar’ın zaman zaman maktulün evine girip çıktığı anlatıldı. Olay günü Aytar’ın maktulün kolundaki bilezikleri yağmalamak amacıyla maktulün evine girdiği ve önce tülbent ile boğmaya çalıştığı ardından kolundaki bilezikleri zorla alarak maktulün üzerine yanıcı ve yakıcı madde döktüğü de iddianamede aktarıldı. Gözde Aytar’ın komşusunu ateşe verdiği, ardından bilezikler ile evi yanar halde terk ettiği ve yağmalanan bileziklerin boşluk bir alanda bulunduğu iddianamede kaydedildi. Sanık Gözde Aytar’ın alınan savunmasında suçlamaları kabul etmediği iddianamede aktarıldı.

Aytar tarafından yakılarak öldürüldüğü öne sürülen Gülcemal Coşar (solda)

"YANDIM BEN, YAKTILAR BENİ KIZIM"

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Gülcemal Coşar’ın kızı Dilek Kurt beyanında olay günü annesinin kendisini aradığını söyleyerek “Annem ‘yandım ben, yaktılar beni kızım’ dedi. Ben de ‘kim yaktı’ diye sordum. Bana ‘Gözde yaktı kızım polisi arayın’ dedi. Ben bunun üzerine kardeşim İbrahim’i aradım. Annemin yakıldığı çok acil yanına gitmesi gerektiğini söyledim” dedi.

"GÖZDE BİLEZİKLERİ ALDI..."

Maktulün oğlu İbrahim Coşar ise alınan beyanında “Ablam Dilek beni arayarak çabuk annemin yanına git dedi. Ben de annemin yanına gittim. Gittiğimde annem ‘yaktılar beni yanıyorum’ diye feryat ediyordu. Ben ‘anne seni kim yaktı’ diye sordum. Bana ‘Gözde yaktı. Gözde bilezikleri aldı beni tülbent ile boğmaya çalıştı ve yaktı’ dedi. Daha sonra annem hastaneye kaldırıldı” ifadelerini kullandı.

İddianamede sanık Gözde Aytar hakkında ‘yangın çıkararak kasten öldürme’, ‘konuttan yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Etiketler