Tarih : 22.07.2021 - 08:21 Yorum : 0

Kurban etleri bozulmasın diye yaptı! Görenler hayrete düştü

Denizli’den Bursa’ya kurban etini bozulmadan götürmek isteyen bir vatandaş kurduğu soğutma sistemiyle görenleri hayrete düşürdü.

Kurban etleri bozulmasın diye yaptı! Görenler hayrete düştü

Bursa’da yaşayan vatandaşın Denizli’de kestiği kurbanın etlerini evine bozulmadan götürmek için bulduğu teknik görenleri hayrete düşürdü.

Osman Barış İnegöl ilçesinde yaşıyor. Hafif ticari aracıyla Denizli’deki kardeşinin yanına kurban kesmek için gitti. Barış 5 saatlik yolculukta etlerin bozulmaması ilginç bir teknik geliştirerek etleri bagaja koydu. Aracın ön kısmındaki klima çıkışına plastik boru monte etti. Boruların diğer ucunu ise bagaja uzattı. Barış, klimadan gelen soğuk havayı kurduğu sistemle bagajdaki etlere yönlendirdi. Bu sayede etlerin sıcak havada bozulmasını engelledi.

HER ŞEY ETLER BOZULMASIN DİYE

Yolun yaklaşık 5 saat sürdüğünü ve havanın çok sıcak olduğunu belirten Osman Barış yaptığı açıklamada, “Etimin bozulmaması için bir soğutma sistemi düşündüm. Nalburdan boru aldım. Aracın ön kısmında klimadan gelen soğuk havayı borularla bagaja aktardım. Klimayı açtığımda bagajı gayet iyi soğutuyor. Klimayı çalıştırınca borular resmen buz tutuyor” dedi.

Kaynak : İHA
Etiketler : bursa denizli kurban eti
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber