Tarih : 03.12.2021 - 00:30 Yorum : 0

Sahte yüzbaşıyı gerçek yüzbaşı yakaladı

Muş'ta kendisini yüzbaşı olarak tanıtarak esnafı dolandıran şüpheli, gerçek yüzbaşına yakalandı. Gözaltına alınan dolandırıcının, Belde esnafını 600 bin lira dolandırdığı tespit edildi.

Sahte yüzbaşıyı gerçek yüzbaşı yakaladı

Muş'ta yüzbaşı olduğunu söyleyerek esnafı dolandıran şüpheli, gerçek yüzbaşı tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Dolandırıcının çok sayıda hırsızlık vakasına karıştığı tespit edildi.

600 BİN LİRA DOLANDIRDI

Muş merkeze bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde ikamet eden 23 yaşındaki K.P., Yaygın beldesinde ticaret yapan esnafa kendisini yüzbaşı olarak tanıttı. Beldede ticaret yapan vatandaşlara güven vermek için Muş’a yeni atandığını anlatan şüphelinin, ödeme yapmadan alışveriş yaparak esnafı yaklaşık 600 bin lira dolandırdığı tespit edildi.

Durum üzerine titiz bir çalışma yürüten Muş Merkez Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin yakalanması için harekete geçti.

KISKIVRAK YAKALANDI

Şüphelinin bir telefoncuda alışveriş yaptığı bilgisini alan jandarma ekipleri, şahsı kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin çok sayıda hırsızlık olayına karıştığı ve jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber