2021-08-05 09:43:34

Kedilere su vermek için çıkmıştı: Zihinsel engelli kız kayboldu

Ankara'da kedilerin su kabını değiştirmek için dışarı çıkan Şirin Dilan Erdoğdu'dan bir daha haber alınamadı.

Kedilere su vermek için çıkmıştı: Zihinsel engelli kız kayboldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde, evlerinin önünde bulunan kedilerin su kabını değiştirmek için dışarı çıkan 26 yaşındaki zihinsel engelli Şirin Dilan Erdoğdu'dan, dün öğle saatlerinden beri haber alınamadı. Kızından gelecek güzel haberi bekleyen anne, gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Zihinsel engelli Şirin Dilan Erdoğdu, dün saat 15.00 sıralarında annesi Türkan Erbil ile evlerinin bahçesini yıkadıktan sonra, kedilerin su kabını değiştirmek için evden çıktı. O sırada mutfaktan çöp poşeti almak için eve giren annesi geri döndüğünde kızını bulamadı.

Sokakta ve evin yakınındaki parkta kızını arayan anne Türkan Erbil, yine bulamayınca babasına haber vererek, polise kayıp müracaatında bulundu. Sosyal medya kullanıcıları ise Erdoğdu’nun bir an önce bulunması için fotoğrafını paylaşıyor.

BAŞINA BİR ŞEY GELMEDEN BULUNMASINI İSTİYORUM

Kızının yanında sadece telefon olduğunu belirten ve kızının başına bir şey gelmeden bir an önce bulunmasını isteyen Anne Erbil, “Yanında sadece telefonu var. Bir mesaj geldi ama doğru mu değil mi bilemiyoruz onu. Şu an bize yer tespit haberi bekleyin diyorlar.

Üzerinde kısa kollu açık mavi lacivert çizgili bir tişört var. Taytı var. Ayağında bahçe terliği, toprak rengi. Başka hiçbir şeyi yok. Kimliği almış mı almamış mı hiçbir bilgim yok. Kızımın başına bir şey gelmeden bir an önce bulunmasını istiyorum” diye konuştu.

'ZORLA TUTULUYORUM' MESAJI

Kızının evden uzaklaşamayacağını ve kendi başına bir yere gidemeyeceğini vurgulayan Erbil, “26 yaşında özel bir çocuk. Korkar kendini ifade edemez çok. Yetkililer ilgileniyorlar sağ olsunlar. Sesimin gidebildiği kadar arkadaşlarımdan halkımızdan yardım bekliyorum çocuğumun bulunması için. Ve hiç bir anne bunu yaşamasın.

Bana bağımlıdır bensiz hiç bir yere gitmez. Evden uzaklaşmaz. Kendi başına bir yere gitmez. Ablalarıyla ve benimle gezer. Sakin bir çocuktur. Kızımın mahalledeki arkadaşının telefonuna ‘zorla tutuluyorum’ ve ''ben yalnızım, yeri bilmiyorum' gibi karışık mesajlar geldi. Şu an savcılıktan haber bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler