Tarih : 12.06.2021 - 20:33 Yorum : 0

Artan Covid-19 vakaları Moskova'da 9 günlük tatil ilan ettirdi

Moskova'da Kovid-19 vakalarının artması nedeniyle 4 günlük genel tatil ilan edildiği, hafta sonu tatillerinin de eklenmesiyle toplam tatil süresinin 9 gün olacağı açıklandı.

Artan Covid-19 vakaları Moskova'da 9 günlük tatil ilan ettirdi

Rusya’nın başkenti Moskova’da artan yeni tip koronavirüs vakaları nedeniyle tedbirler artırıldı, gelecek hafta sonuna kadar tatil ilan edildi.

GENEL TATİL İLAN EDİLDİ

Rusya'da son zamanlarda artan Covid-19 vakalarından sonra Moskova yönetiminden acil tedbir kararları alındı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin yaptığı açıklamada, başkentte korona virüs vakalarında artış gözlendiğini işaret ederek 15 Haziran ile 19 Haziran arasında genel tatil ilan edildiğini bildirdi.

Son haftada görülen vakaların geçtiğimiz yıl zirveye ulaşan vaka sayılarına yaklaştığını söyleyen Sobyanin, özellikle doktorlarda, genç ve orta yaş kategorisindeki hastalarda da vakaların arttığını belirtti.

TATİL SÜRESİ 9 GÜN OLACAK

Kentte faaliyet gösteren firmaların en az yüzde 30'una uzaktan çalışma yöntemini tavsiye ettiklerini vurgulayan Sobyanin, aşı olan 65 yaş üstü kişilerin ve işçilerin de bu uygulamaya tabi tutulmasını istediklerini söyledi.

Sobyanin, 15 Haziran'da başlayan genel tatil ile hafta sonu tatillerinin birleştirilmesi sonrası toplam tatil süresinin 9 gün olacağını ifade etti.

10 soruda Sputnik V aşısı 10 soruda Sputnik V aşısı Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık, Türkiye gazetesinin Sinovac ve Biontech'ten sonra ülkemizde kullanılacak olan Rus aşısı Sputnik V'nin etkinliği, yan etkileri ve avantajları ile ilgili soruları cevapladı. İşte Rus aşısı hakkında tüm merak ettikleriniz...

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber