Tgrt Haber
02 Aralık 2021 20:34

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Nobel ödüllü Türk bilim adamı Aziz Sancar’ı kabul etti

Nobel ödüllü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Sancar 2. Karabağ Savaşı'ndaki zaferinden dolayı Cumhurbaşkanı Aliyev'i tebrik ederken, Aliyev de savaş sırasında anne ve babasını kaybeden bir çocuğa Sancar’ın yardım ettiğini hatırlatarak, bunu büyük bir insanlık örneği olduğunu dile getirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Nobel ödüllü Türk bilim adamı Aziz Sancar’ı kabul etti
İlham Aliyev, Aziz Sancar, Karabağ Savaşı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Nobel ödüllü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ı kabul etti.

ALİYEV'E TEBRİKTE BULUNDU

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sancar’ın 2. Karabağ Savaşı'ndaki zaferinden dolayı Cumhurbaşkanı Aliyev'i tebrik ederek, tüm Türk dünyasının bu zaferden gurur duyduğunu ifade ettiği aktarıldı.

'BÜYÜK İNSANLIK ÖRNEĞİ'

Tebrik için Sancar’a teşekkür eden Aliyev ise, 2. Karabağ Savaşı sırasında Azerbaycan’ın haklı davasına gösterdiği desteğe ve Azerbaycan’ın sesini dünyaya ulaştırma için gösterdiği çabalar nedeniyle kendisini takdir ettiğini belirtti.

Savaş sırasında Ermenilerin Gence'yi bombalaması sonucu anne ve babasını kaybeden bir çocuğa Sancar’ın yardım ettiğini hatırlatan Aliyev, bunu büyük bir insanlık örneği olduğunu kaydetti.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Türk dünyasının önemli bir şahsiyeti olan Sancar’ın Azerbaycan’a ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan halkının Sancar’a bir bilim adamı ve vatansever olarak büyük saygı ve sevgi duyduğunu vurguladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Nobel ödüllü Türk bilim adamı Aziz Sancar’ı kabul etti

Aliyev ve Sancar görüşmenin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...