15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-24 09:25:05

Meksika'da bir ilginç etkinlik: Toplu boşanma

Meksika'da ilginç bir etkinliğe imza atılacak. Nogales Belediye Başkanı Ernesto Navarro, şehirde 15 Şubat'ta toplu boşanma etkinliği düzenleyeceklerini duyurdu.

Meksika'da bir ilginç etkinlik: Toplu boşanma
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Toplu düğün, sünnet etkinliklerine Meksika'da toplu boşanma da eklendi. Ceracruz eyaletinde bulunan Nogales kentinin Belediye Başkanı Ernesto Torres Navarro, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, şehirde 15 Şubat günü toplu boşanma etkinliği düzenleneceğini duyurdu. 

Ülkede birçok yerel yönetim 14 Şubat’ta toplu evlilik etkinliği düzenlerken, Nogales Belediyesi tarafından duyurulan boşanma etkinliği şaşkınlıkla karşılandı.

''TOPLUMUN SOSYAL YAPISINA DARBE''

Navarro, düzenlenen toplu boşanma etkinliğine katılmak isteyen çiftlerin bazı şartları yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, bunların Nogales şehrinde evlenmiş olmaları, ayrı yaşıyor olmaları, çift arasında nafaka ve çocuk velayeti gibi konularda anlaşmazlık olmaması ve belediyeye borçlarının bulunmaması olduğunu açıkladı. Etkinlik toplumun sosyal yapısına bir darbe olarak nitelendirildi. 

Etkinlik, şehir halkının çoğunlukla ilgisini toplasa da bazı çevrelerin tepkisine neden oldu. Bazı vatandaşlar, bu etkinliğin toplumun sosyal yapısına bir darbe olacağını belirtirken, evliliklerin sona erdirilmesinde aile mahkemelerinin sorumlu olduğunu bu nedenle belediyenin bu konuya müdahale etmesinin tamamen yanlış olduğuna dikkat çekti.

Etiketler