• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1127
 • up
  USD
  8.2591
 • up
  EURO
  9.6937
 • up
  GBP
  10.7745
 • up
  Altın
  500.114
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 09.05.2017 - 20:26 Yorum : 0

Anneler Günü ne zaman En Güzel Anneler Günü Mesajları ve Anneler Günü Hediyeleri BURADA

Her yıl olduğu gibi bu yılda Anneler Günü ülkemizde kutlanacak. Peki Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü hangi gün kutlanacak? En güzel anneler günü mesajları ve Anneler günü hediyesi burada Bu aralar sıkça aratılmaya başlandı.Tüm detaylar haberimizde...

Anneler Günü ne zaman En Güzel Anneler Günü Mesajları ve Anneler Günü Hediyeleri BURADA

Her yıl olduğu gibi bu yılda anneler günü ülkemizde kutlanacak. Peki Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü hangi gün kutlanacak? Bu aralar sıkça aratılmaya başlandı.Tüm detaylar haberimizde...

Her sene kutlanan ve anneler için büyük öneme sahip olan Anneler günü heyecanla beklenmeye başladı. Annesine çeşitli sürprizler hazırlamaya devam eden vatandaşlar bir yandan da ''Anneler günü ne zaman?''  sorusunun yanıtını araştırıyor. Anneler günü hangi güne denk geliyor diye aratan okuyucularımız ise doğru adreste. Bu başlık altında bulunan haberimizden en güzel hediyeleri ve Anneler günü ne zaman? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Her yıl kutlanan Anneler günü bu sene de heyecanla beklenmeye başladı. Annesine çeşitli sürprizler hazırlayan milyonlarca kişi ''Anneler günü ne zaman?' sorusunun yanıtını arıyordu. Bu önemli gün her yıl Mayıs ayının 14'ünde kutlanıyor.

PEKİ ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek " bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum veAnneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz? diye sormuştur. Bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her Mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü kutlanmıştır.

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

EN GÜZEL ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Anneler Günü kutlamalarının başlamasına az bir süre kaldı, hazırlıklar hızlandı.Yıllar boyu büyük bir coşkuyla kutlanan Anneler Günü’nde; pek çok mağaza o gün sadece anneler için atan kırmızı kalplerle süsleniyor, birçok marka bu anlamlı güne özgü mesajlar içeren reklamlar hazırlıyor, sosyal medya hesaplarında Anneler Günü mesajları içeren yazılar ve annelerle çekilmiş fotoğraflar paylaşılıyor. İşte, en güzel anneler günü mesajları!

Bu özel günü annelerinden uzakta geçirenler ise onların kalbine sıcacık, sevgi dolu bir mesajla dokunmaya çalışacak. Hediyesini bir mesajla desteklemek veya annelerine olan sevgisini mesajla iletmek isteyenler için en güzel Anneler Günü mesajlarını derledik.

- Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

- Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

- Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

- Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

- Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

- Resimli Anneler günü mesajları Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

- Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

- Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

- Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

- Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

- Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

- Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

- Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

- Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
- Benim için herşeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine.. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

- Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

- Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

en öperim.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber