2021-08-28 12:08:07

ÖSYM'den YÖKDİL'e girecek adaylara saat uyarısı

ÖSYM, yarın düzenlenecek YÖKDİL sınavına girecek adaylara önemli bir uyarıda bulundu. Yapılan uyarıda, adayların saat 10.00’dan sonra sınav salonuna alınmayacağı belirtildi.

ÖSYM'den YÖKDİL'e girecek adaylara saat uyarısı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yarın binlerce aday Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'nda (YÖKDİL) ter dökecek. Sınav öncesi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından (ÖSYM) önemli bir hatırlatma geldi.

"SAAT 10.00'DAN SONRA GİRİŞ YOK"

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, saat 10.00'dan sonra adayların sınav binasına girişine izin verilmeyeceğine dikkat çekildi. Paylaşımda ayrıca adayın sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak, fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurmasının zorunlu olduğunun altı çizildi.

Açıklamanın devamında ise şöyle denildi:

“Fotoğraflı nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.”

Etiketler