2022-07-05 15:35:00 | Son Güncelleme : 2022-07-05 16:01:56

Sözleşmeli personele müjde: Tarih belli oldu, kadro geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Ekim'de 560 bin sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması konusunun ele alınacağını açıkladı. Akbaşoğlu, sözleşmeli personele kadro çalışmasının hemen ardından ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununun çözüleceğini söyledi.

Sözleşmeli personele müjde: Tarih belli oldu, kadro geliyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Asgari ücret, memur ve memur emeklisine zam ile 3600 ek gösterge için çalışmalar tamamlandı. Sıra, sözleşmeli personelin ve emeklilikte yaşa takılanlara geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) tatilinin sona ermesinin ardından Ekim ayında 560 bin sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması konusu ele alınacak. Beş adımdan üçünün gerçekleştirildiğini vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da sayıları 560 bini bulan sözleşmeli personele müjde verdi.

KAMUDAKİ SÖZLEŞMELİLERE KADRO

Akbaşoğlu, Meclisin açılacağı ekim ayında sözleşmeli personelin mali sosyal hakları ve kadro haklarının ele alınması için düzenleme yapılacağını söyledi. EYT sorununun da çözüleceğini belirten Akbaşoğlu, "2023 başında farklı bir Türkiye’ye hep beraber ulaşacağız" dedi.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında bütün çalışanları ve emeklileri ilgilendiren zammın, bayramdan önce ödeneceğini bildiren Akbaşoğlu, açıklamasında şunlar söyledi:

"Ne söylediysek yaptık, yaptıklarımızı söyledik. '5 adım atacağız' demiştik. 'Asgari ücreti iyi bir noktaya taşıyacağız. Memur ve emeklilerin maaşlarını düzenleyeceğiz. 3600 ek göstergeyi yasalaştıracağız. Sözleşmeli personelin durumunu ele alarak haklarını yasalaştıracağız. EYT'li kardeşlerimizin durumunu ele alarak 2022'de bunları neticelendireceğiz' dedik. Allah'a çok şükür bunların ilk üçünü gerçekleştirdik. 3600 ek gösterge ile ilgili neticeleri görüyoruz. Bu yasa artık uygulanıyor.

EYT DE ÇÖZÜLECEK

İnşallah bu konuyla ilgili de söylediğimiz üzere ekim ayında Meclisimiz açıldığında hemen gündemimize sözleşmeli personelin, mali ve sosyal haklarının ele alınması ve kadro hakkının ele alınması suretiyle bu kesimin durumlarının yasayla netleştirilerek daimileştirilmesi söz konusu olacak. Bu çalışmanın hemen akabinde EYT'li kesimin durumu ele alınarak bu da çözümlenmiş olacak. Verdiğimiz sözleri adım adım gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar ne söz verdiysek yaptık, bundan sonra da sözlerimizi aynen yerine getireceğiz."

GULSAH DOGAN 5 Temmuz 2022 22:29

SN VEKİLİMİN EMEGİNE YUREGİNE SAGLIK SAYGILAR HURMETLER DİLİYORUM

Damat ibrahim 5 Temmuz 2022 21:02

Sayın bakanım kitlere kadro

Hamza 5 Temmuz 2022 18:38

Kamu yemekhaneleri kadro yokmu taşeron işçilerine