2021-11-09 09:09:13

Bakan Soylu duyurdu! Eren Kış-1 operasyonunda 2 terörist öldürüldü

Son Dakika Haberi: İçişleri Bakanlığınca Şırnak’ta bugün başlatılan Eren Kış-1 (Bestler-Dereler) operasyonunda 2 teröristin öldürüldüğünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Verdiğimiz sözü tutuyoruz" diyerek sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakan Soylu duyurdu! Eren Kış-1 operasyonunda 2 terörist öldürüldü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İçişleri Bakanlığınca Şırnak’ta Eren Kış-1 (Bestler-Dereler) operasyonu bugün başladı. Operasyonda, jandarma, komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1.550 personel görev alıyor.

"VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTUYORUZ"

Operasyonun başlamasından saatler sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2 teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Bakan Soylu yaptığı paylaşımda, Eren'e verdiğimiz sözü tutuyoruz. EREN KIŞ-1 BESTLER-DERELER Operasyonu'nda 2 terörist, ölü olarak ele geçirildi. Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 

“EREN KIŞ-1 (BESTLER-DERELER)” OPERASYONU BAŞLATILDI

PKK Terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Şırnak ilinde “EREN KIŞ-1 (BESTLER-DERELER)” operasyonu başlatıldı. Operasyonda Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.550) personel [(121) operasyonel tim] görev alıyor. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN KIŞ OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ediyor.

Etiketler