Tarih : 11.06.2021 - 15:31 Yorum : 0

Erdoğan: Kirli gündemleri aldırmadan yolumuza devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kirli gündemlerle ülkemizi eski istikrarsız ve güvensiz günlerine geri döndürmeye çalışanlara itibar etmeden, yönümüz hep geleceğe dönük olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Erdoğan: Kirli gündemleri aldırmadan yolumuza devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yukarı Afrin Barajı açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Milletimizin huzuruna neredeyse her gün yeni bir yatırımla çıktığımız sürdürülebilir su kaynakları yönetimi, dünyayla birlikte ülkemizde de gün geçtikçe önem kazanıyor" dedi.

Erdoğan "Ülke olarak sahip olduğumuz sınırlı su kaynaklarını en verimli şekilde kullanmamız gerektiği gerçeğini asla aklımızdan çıkarmamalıyız" diyen Erdoğan, "Son 19 yılda, 276 milyar liralık yatırımla 600 baraj, 423 gölet, 590 hidroelektrik santrali, 1457 sulama tesisi, 262 içme suyu tesisi, 21 atık su tesisi inşa ettik" ifadelerini kullandı.

SİVİL ANAYASA İLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Toplamda böylece 45 milyar metreküplük bir su depolama hacmine sahip olduk. Hayata geçirdiğimiz bu yatırımlar olmasaydı Allah göstermesin çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirdik. 

Hem topraklarımızın veriminin artırılması hem yerleşim yerlerini içme suyu ihtiyacının karşılanması için önümüze çıkan engellerin hepsinin üstesinden geleceğiz. Yaptığımız yatırımların meyvelerini almaya başlayacağız. Ülkemizin en büyük avantajı iyi yetişmiş insan kaynağına sahip olması.

12 milyon konut bizim dönemimizde inşa edilmiştir. Bunların 1 milyonu da TOKİ tarafından yapılmıştır. Hayata geçirdiğimiz reformlarla şimdi yeni ve sivil bir anayasa ile taçlandırmayı hedefliyoruz. 
Eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi bugünlere getirdik. İnşallah geleceğe de taşıyacağız. 

Asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Kirli gündemlerle ülkemizi eski istikrarsız günlerine döndürmeye çalışanlara itibar etmeyeceğiz. İnşallah bundan sonra da milletimizle beraber hedeflerimize doğru yürüyeceğiz. Yolumuza devam edeceğiz.

Kendimizle birlikte coğrafyamızdaki kardeşlerimizin de umudu olan büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını tamamlama konusundaki kararlılığımız kesindir.

ASLA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: Suriye'nin sınırlarımıza yakın bölgelerinin önemli kısmını güvenli hale getirdik. Komşumuz Suriye'nin kendi toprak bütünlüğü ve siyasi birliği esasında yeniden aydınlık bir geleceğe kavuşması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ne derece kritik olduğu, Türkiye 2023 hedeflerine yaklaştıkça daha iyi anlaşılmaktadır. Eski Türkiye alışkanlıklarıyla milletimizin demokratik ve ekonomik kazanımlarına göz dikenlere asla geçit vermeyeceğiz. Kendimizle birlikte coğrafyamızdaki tüm dost ve kardeşlerimizin de umudu olan büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamamlama konusunda kararlılığımız katidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millilere destek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millilere destek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İtalya- Türkiye maçı ile başlayacak olan EURO 2020 öncesinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile milli takımımıza destekte bulundu.

Erdoğan’dan kentsel dönüşüm çağrısı: Eylem yapın bende katılırım Erdoğan’dan kentsel dönüşüm çağrısı: Eylem yapın bende katılırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar'da cami açılışı sırasında vatandaşlara kentsel dönüşüm çağrısında bulundu. Vatandaşların Kirazlıtepe'de verilen sözlerin burada verilmediği söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanını yanına çağırdı ve vatandaşa destek verdi.

Etiketler : erdoğan afrin baraj terör
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber