2022-05-25 13:20:47 | Son Güncelleme : 2022-05-25 13:52:18

Gebze’de bir tır dolusu kaçak göçmen şehre yayıldı! Kocaeli Valiliği’nden açıklama geldi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ve sosyal medyada gündem olan kaçak göçmenlere ait olduğu söylenen video doğru çıktı. Bir tır dolusu kaçak göçmen TIR’ın kasasından çıktıktan sonra koşarak kalabalığa karıştı. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Valiliği aynı gün içerisinde 35 kaçak göçmenin yakalandığını diğerlerini ise arama çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Gebze’de çekilen kaçak göçmenlere ait video sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Kaçak göçmen dolusu tır şehir merkezinde durdu. TIR’ın kasasından çıkan kaçak göçmenler koşarak kalabalığın arasına karıştı.  Görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırırken konu ile ilgili Kocaeli Valiliği açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada yayılan görüntülerin doğru olduğu ifade edilirken Kuzey Marmara Otoyolu Dilovası Mermerciler gişe çıkışında olayın gerçekleştirildiği ifade edildi.

GENİŞ ÇAPLI İNCELEME BAŞLATILDI

Valiliğin açıklamasında, 22 Mayıs Pazar günü saat 11.00 sıralarında, Kuzey Marmara Otoyolu Dilovası Mermerciler gişe çıkışında, Jandarma Trafik Timlerince gerçekleştirilen trafik kontrolü esnasında kapalı kasa bir aracın durdurulduğu anımsatıldı. Aracın kasasında saklanan, ilk anda sayısı, uyruğu tespit edilemeyen ve kaçak yollarla yurda giriş yaptıkları anlaşılan yabancı şahısların kaçma girişimi neticesinde bölgede geniş çaplı inceleme başlatıldığı vurgulanan açıklamada, bu çalışmalar neticesinde 27 yabancı uyruklu şahsın yakalandığı bilgisinin, aynı gün kamuoyuyla paylaşıldığı hatırlatıldı.

24’Ü AFGAN, 9’U PAKİSTAN 1’İ İRAN 1’İ BANGLADEŞ UYRUKLU YAKALANDI

"Bazı sosyal medya ve basın organlarında bu konuda tekrar yayınlar yapıldığı görüldüğünden açıklama yapma gereği duyulmuştur. Olay günü yediemin parkına çekilen araçtan kaçmaya çalışan yabancı uyruklu şahıslarla ilgili çevrede devam eden detaylı çalışmalar neticesinde 24'ü Afgan, 9'u Pakistan, 1'i İran ve 1'i Bangladeş uyruklu olmak üzere toplamda 35 yabancı uyruklu şahıs yakalanmış olup, işlemlerinin tamamlanmasına müteakiben sınır dışı edileceklerdir. Organize eden kişi adli makamlarca tutuklanmış olup, diğerlerinin de yakalanması için çok yönlü çalışmalar devam etmektedir. Düzensiz göç ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülmektedir."

 

Mert 25 Mayıs 2022 17:13

Burası Türkiye değil İran deseydi bari