• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  98023
 • up
  USD
  5.8052
 • up
  EURO
  6.4768
 • up
  GBP
  7.5057
 • up
  Altın
  278.378
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 07.07.2014 - 14:32 Yorum : 0

Kız kardeşinin sevgilisinin evinde öldürüldü

Konya'da bir prefabrik fabrikasında demir ustası olan 1 çocuk babası 41 yaşındaki Metin Gümüş, doğum gününde kendisini çay içmeye çağıran kız kardeşinin sevgilisi ve iş arkadaşı 39 yaşındaki İsmail Çevik’in evinde, boynundan ve göğsünden tüfekle vurularak öldürüldü.

Kız kardeşinin sevgilisinin evinde öldürüldü

Olay, dün saat 23.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Selahaddin Eyyübi Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi’nde bulunan bir apartamanın 3’üncü katında meydana geldi. Evli ve 1 çocuk babası Metin Gümüş’ün kız kardeşi Fadime Gümüş, birlikte yaşadığı İsmail Çevik’i geçen ay terk ederek bebeğini alıp Ilgın İlçesi’ndeki ailesinin evine gitti. Metin Gümüş zaman zaman İsmail Çevik ve kız kardeşini barıştırmak istedi. Fadime Gümüş, ağabeyinin ve Çevik çabalarına rağmen eve dönmedi.
ÇAY İÇMEYE DAVET ETTİ
İsmail Çevik sevgilisinin ağabeyi ve iş arkadaşı Metin Gümüş’ü Cumartesi gecesi birlikte çay içmek üzere evine davet etti. Metin Gümüş eşi Nesrin Gümüş’e "İsmail, çaya çağırdı. Ben gidiyorum. Birazdan dönerim" diyerek evden ayrıldı. Nesrin Gümüş eşinden sabaha kadar haber alamaması üzerine cep telefonundan aradı. Ancak uşlaşamadı. Akşam saatlerine kadar eşine ulaşamayan Nesrin Gümüş, İsmail Çevik’in evine gitti. Kapayı çalan Gümüş içeriden yüksek müzik sesi gelmesine rağmen kapının açılmaması üzerine şüphelenip durumu polise bildirdi.
KAPIYI ÇİLİNGİRLE AÇTILAR
Sevk edilen ekipler kapıyı açmaya çalışmalarına rağmen sonuç alamadı. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine çağrılan çilingirle kilitli kapı açıldı. Eve giren polis Metin Gümüş’ü kanepe üzerinde boynundan ve göğsünden tüfekle vurularak öldürülmüş halde buldu. İsmail Çevik’nin komşuların tüfek sesini duymaması için televizyonun sesinin bilerek açık bırakıldığı ifade edildi. Metin Gümüş’ü evine çay içmeye çağıran İsmail Çevik tarafından öldürüldüğü ihtimali üzerinde duran polis, onu yakalamak için çalışma başlattı.
DOĞUM GÜNÜNDE ÖLDÜRÜLDÜ
Kız kardeşinin sevgilisinin evinde öldürülmüş halde bulunan Metin Gümüş’ün dün 41’inci yaş gününde olduğu anlaşıldı. 16 yaşındaki işitme engelli erkek çocuğu olduğu belirtilen Nesrin Gümüş eşinin öldüğünden habersiz apartman önünde saatlerce bekledi. Yakınları tarafından kendisine hiçbir şey söylenmeyen Nesrin Gümüş bir yakının otomobiline binerek olup biteni izledi. İsmail Çevik’in 2002 yılında ilk eşinin erkek kardeşini öldürdüğü ve 9 yıl cezaevinde  tutulduktan sonra 3 yıl önce tahliye edildiği bildirildi.
 

Etiketler : haber Konya Selçuklu
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber