Tarih : 13.08.2016 - 18:33 Yorum : 0

Belediye Başkanı Yıldırım gözaltına alındı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde DBP'li belediye başkanı Necla Yıldırım gözaltına alındı.

Belediye Başkanı Yıldırım gözaltına alındı

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Cevizlik Jandarma Karakol Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının ardından DBP'li Mazıdağı Belediye Başkanı Necla Yıldırım hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yıldırım'ın emniyetteki işlemleri sürüyor.

Saldırıda belediye araçları kullanılınca Yıldırım açığa alınmıştı

Cevizlik Jandarma Karakol Komutanlığına 9 Temmuz'da terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, patlamada 2 asker şehit olmuş, bir kişi yaşamını yitirmiş, 12 asker de yaralanmıştı.

İçişleri Bakanlığı saldırıyla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma dolayısıyla Mazıdağı Belediye Başkanı Yıldırım ve Belediye Meclis Üyesi Özkan, Anayasanın 127'ci maddesinin 4. fıkrası ile 5393 sayılı Belediye Kanunun 47. maddesi gereğince "geçici bir tedbir" olarak görevden uzaklaştırılmasını kararlaştırmıştı.

Bomba yüklü 47 AS 012 plakalı aracın Mazıdağı Belediyesine ait olduğu, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesinin ilaçlama birimindeki görevlilerin kullandığı yüklenici firmaya ait 35 END 98 ve 21 FN 913 plakalı diğer araçla olay yerinden kaçtıklarının tespit edilmesi üzerine valilik, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Mazıdağı Belediyesi yöneticileri hakkında idari soruşturma da başlatılmıştı.

Etiketler : dbp mazıdağı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber