24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-06-26 22:39:07

Son kez uygulanacak kısıtlama başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 1 Temmuz itibariyle yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlaması 1 Temmuz itibariyle sona erecek. Bu açıklama sonrası Bu hafta son kez uygulanacak ve 28 Haziran Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 itibarıyla başladı.

Son kez uygulanacak kısıtlama başladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye’de koronavirüs ile mücadelede aşılama çalışmaları hızla devam ederken normalleşme adımları da başladı. Geçtiğimiz günlerde kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme adımlarını açıkladı. Normalleşme adımları çerçevesinde tüm sokağa çıkma yasakları 1 Temmuz itibarıyla sona erdiğini açıkladı.

KISITLAMA PAZARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK

Türkiye’de normalleşme dönemine geçerken sokağa çıkma kısıtlaması son kez uygulanacak. Kısıtlama cumartesi günü saat 22.00'de başlayıp pazar gününün tamamını kapsarken ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

KISITLAMALARDA NERELER AÇIK?

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcıların 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebileceği, vatandaşların zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve engelli vatandaşlar haricinde araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecekleri aktarılan genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayilerinin açık olacağı belirtildi. Bu işyerlerinin dışında kalan perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat, terzi, berber gibi dükkanlar, büro, ofisler ve benzeri işyerleri ile alışveriş merkezlerinin Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu işkolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla pazar günleri hariç 07.00-21.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek

Etiketler