2022-08-01 10:16:44 | Son Güncelleme : 2022-08-01 10:34:33

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşi Benan'ın açıklaması Ece Erken'i çileden çıkardı! Tehditleri sıraladı

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesinin ardından başlayan miras kavgası devam ediyor. Eski eş Benan Kocadereli'nin sessizliğini bozması Ece Erken'i çileden çıkardı. Sosyal medyadan ateş püsküren Erken, üstü kapalı tehditlerde bulundu.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşi Benan'ın açıklaması Ece Erken'i çileden çıkardı! Tehditleri sıraladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ece Erken'in öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal'in tehdit mesajlarını Erken'in yayımlamasının ardından ortalık daha da kızıştı. Son olarak eski eş Benan Kocadereli, sessizliğini bozdu ve "Asıl mal kaçıran başka birisi" diyerek Erken'i işaret edince Erken açtı ağzını yumdu gözünü... Erken, sosyal medya hesabı Instagram'dan "Böyle bir cevap verildiyse mahkemede ispat edilecek" diyerek mal kaçırmaya ilişkin şunları yazdı:

"Daha mal tespiti davası sonuçlanmadan tapusu, her şeyi eşime ait olan evi, evleri mirasçı olmadığı halde hukuksuzca nasıl kiraya verdi? Kira elden mi alınıyor? Tekne nerede? Demek ki miras aslında kabul edilmiş ama mahkemenin haberi yok. Şafak'a ait arabalar nerede? Abiyle anlaşmalı yürüyor her şey.''

Ece Erken daha sonra bir paylaşım daha yaptı. Daha önce reddi miras yapan sunucu bu açıklamasında "Adımı anmaya devam ederseniz reddi mirasımı geri çekip mallara şerh koydurup bütün yaptığınız kanunsuz, hukuk dışı işlemlerinize itirazı basacağım" diyerek aileyi ve eski eşi tehdit etti.

ESKİ EŞ BENAN KOCADERELİ'NİN AÇIKLAMALARI

Uzun bir süredir konu hakkında sessizliğini koruyan Benan Kocadereli, Al Sana Haber'e yaptığı açıklamada, Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun ağabeyini savunarak "Her şey benim bilgim dahilinde. Mal kaçırma yok. Mal kaçırma değil onun adı, her şey Naz ve Eda'nın. Asıl mal kaçıran başka birisi" demişti.

ECE ERKEN'İN İFŞA ETTİĞİ MESAJLAR

Ece Erken, eşinin kardeşi Celal Mahmutyazıcıoğlu’nun tehdit mesajlarını sosyal medyada ifşa etmiş, tehdit edildiğini öne sürmüştü. Evinin önündeki güvenlik kameralarının kayıtlarının alındığını öne süren Erken, savcılığa şikayette bulunacağını bildirmişti.

Erken, mesajlarla birlikte şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sabaha kadar bana tehdit mesajı atan Celal’cik! Sedef’i Acarkent’in güvenliğine göndermişsin. Evimin önünün kamera görüntülerini almışsın. Sen kardeşinin mallarına çökmüşsün, katillerin peşine 1 saniye düşmemişsin, benim kapı önümün güvenlik kameralarını ne hakla aldırırsın ki!''

“Aldır! Benim abdestimden şüphem yok! Savcılığa yarın tehdit ve şantajdan veriyoruz! Ah Şafak ne üzülüyordur… Ben hepinize tek başımız yeterim. Benle gurur duyuyordur eşim sıkıntı yok.”

“Bu arada Acarkent’te nasıl bir güvenlik zafiyeti var ki Sedef A. gidiyor, ‘Ece Erken’in ev önü kamera görüntülerini istiyoruz’ diyor ve siz veriyorsunuz. Savcılığa ayrı şikayette bulunacağız, sen Celal Efendi kardeşinin karısına sabah 6’da mesaj atacak kadar adamcıksın”

“Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne kötü, ne acı bir şeymiş! Bu insanlar her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir arada. Siz de şahitsiniz tek kuruş almadım! Şafak’ın bir minibüsü kalmış o da bende değil. Kapı önümün görüntüsünü aldırıyor abisi ve karısı, Ece’de mi diye! Ya 500 bin vereyim de susun da Şafak’a bir dua edin! 40’ını bile yapmadınız Rabbim kim ne hak ettiyse yaşatsın.”