Tgrt Haber

Hayırsever iş insanından Rabia Birsen Göğercin’e sürpriz! Estetik protez kol masrafını üstlendi…

12 Eylül 2023 12:26 - Güncelleme : 12 Eylül 2023 13:00
Editör: Burcunur Yılmaz / Kaynak: TGRT Haber

Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon liralık soruya doğru cevap vererek şampiyon olan Rabia Birsen Göğercin, kazandığı parayla estetik protez kol yaptırmak istediğini belirtmişti. Protez üretimi yapan Kırşehirli bir iş insanı, Göğercin’in bu dileğini yerine getireceğini açıkladı.

Hayırsever iş insanından Rabia Birsen Göğercin’e sürpriz! Estetik protez kol masrafını üstlendi…
Milyoner

Ankara'da yaşayan Rabia Birsen Göğercin, geçen yıl Kurban Bayramı'nda esnaf babasına yardım ederken kolunu kıyma çekme makinesine kaptırdı. Hastaneye kaldırılan Güvercin'in sağ eli bilekten ampute edildi. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Göğercin kazandığı parayla estetik kol protezi yaptırmak istediğini söyleyince protez üretimi yapan hayırsever bir iş insanından yardım gecikmedi. 

2-3 AY SONRA TESLİM EDİLECEK!

Göğercin'in protez masraflarını karşılayacağını belirten Kırşehirli iş insanı protez üreticisi, "Rabia kızımızı televizyonda izledim. Açıklamalarını dinledim. Bir baba olarak çok etkilendim. Benim de onun yaşlarında bir kızım var. Bir protez kullandığını gördüm. Çok etkileyici bir konuşması oldu. Ben de bu işlerle uğraşan bir vatandaş olarak üzerime sorumluluk düştüğünü hissettim. Rabia kızımızın istemiş olduğu, ekranda söylediği estetik kol protezini yapacağımı kendisine ilettim. Kendisine ulaştım ve bu konuyu görüştüm. Bizim tarafımızdan kendisine ücretsiz bir şekilde karşılanacağını ilettim. Çok mutlu oldu. Bizler de çok mutlu olduk. Bizimle buluştuğu andan itibaren elinin ölçülerini alacağız. Bu protezin yapım süresi çok kısa bir sürede olmuyor. Estetik bir kol protezi olduğu için biraz zaman alabiliyor. Estetik olması sebebiyle çok hassasiyet ve özen gösterilmesi gerekiyor. Bunun yapım süresi 2-3 ay sürecek ve kendisine teslim edeceğiz. 60 ülkeye protez dalında ihracat yapıyoruz. Rabia'nın da ihtiyacını karşılayınca bir 60 ülkeye daha ihracat yapmış kadar mutluluk ve huzur duyacağız" ifadelerini kullandı. 

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Osmanlı 12 Eylül 2023 19:21

bu dünyayı iyiler kurtaracak

R.guler12 Eylül 2023 13:54

Allah razı olsun böyle hayırsever iş adamlarının adedini cogaltsin Rabbım.o kızımızın mutluluğu her şeye değer.