23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-28 11:00:17 | Son Güncelleme : 2022-02-02 00:00:27

Yerli otomobil TOGG'da sevindiren gelişme! Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'nin en iyi 20 markasından biri seçildi

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG ile ilgili yeni bir haber geldi. TOGG'un, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'nin (Consumer Technology Association) en iyi 20 markasından biri seçildiği bildirildi.

Yerli otomobil TOGG'da sevindiren gelişme! Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'nin en iyi 20 markasından biri seçildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Dünyanın büyük ilgi gösterdiği yerli otomobil TOGG ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası TOGG, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'nin (Consumer Technology Association) en iyi 20 markasından biri seçildi.

TOGG'un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sektörünün saygın yayını Exhibitor, 2 bin 300 katılımcı arasından CES'in En İyi 20 Markası'ndan biri olarak Togg'u seçti." ifadelerine yer verildi.

BAKAN VARANK'TAN AÇIKLAMA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Polatlı'da Kontrolmatik Teknoloji Lityum Demir Fosfat Batarya Fabrikası Temel Atma Töreni'nde yerli otomobil TOGG ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Türkiye'yi kritik teknolojileri üretebilen küresel bir üs haline getirmek amacıyla çalıştıklarını dile getiren Varank, "Kontrolmatik'in batarya teknolojileri ve enerji depolama sistemleri alanındaki bu öncü yatırımı da bu vizyonu tahkim edecek önemli bir girişim." diye konuşmuştu.

"SERİ ÜRETİM BANDINDAN İNECEK"

Bakan Varank, ülke olarak, rekabet şartlarının eşitlendiği dönemde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile elektrikli araç sektörüne hızlı bir giriş yapıldığını belirtmiş ve “Şu anda projede her şey yolunda ilerliyor, yıl sonunda inşallah ilk araçlar seri üretim bandından inecek. Ama biz, TOGG gibi projelerin uzun vadede kalıcı başarıya ulaşmasında pil teknolojilerinin çok etkili olacağının farkındayız. İşte bu yüzden dünyanın en büyük batarya üreticilerinden FARASİS ile TOGG arasında bir iş birliğine gidildi” ifadelerine yer vermişti.

Etiketler