2022-07-04 09:53:42 | Son Güncelleme : 2022-07-04 10:04:46

Akbaşoğlu'ndan, seçimin kazanıldığı Dodurga'da net mesaj: 2023 seçimlerinin işaret fişeğini dünyaya ilan etti

Politika  | Editör : Deniz Çağıl |İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde gerçekleşen seçimde açık ara farkla kazanan parti AK Parti oldu. Zafer sonrası partisinin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı'yı tebrik eden AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "2023 Haziran seçimlerinin işaret fişeğini Dodurgalılar, Türkiye'ye ve dünyaya ilan etti" diye konuştu.

Akbaşoğlu'ndan, seçimin kazanıldığı Dodurga'da net mesaj: 2023 seçimlerinin işaret fişeğini dünyaya ilan etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Çankırı'nın Orta ilçesinde 8 yıl sonra yeniden belde olan Dodurga'da belediye başkanlığı için seçim yapıldı. Dün sandıkların kurulduğu beldede seçimi, oyların yüzde 87,02’sini alan AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı kazandı.

Zafer sonrası yeni başkan Hasan Hüseyin Kaşıkcı ve AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, vatandaşlara seslendi. Seçimi değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Kaşıkcı'yı bu zaferinden dolayı tebrik etti. Türkiye'nin gözü ve kulağının Dodurga’daki seçimlerde olduğunu kaydedem Akbaşoğlu, "Bu seçimin zaferi ve 2023 Haziran seçimlerinin hakikaten işaret fişeğini Dodurgalılar, Türkiye’ye ve dünyaya ilan etti" diye konuştu.

Sonucun hayırlı olmasını da dileyen Akbaşoğlu, Kaşıkcı'nın oyların yaklaşık yüzde 90’ına yakınını tek başına alarak büyük bir zafere imza attığını hatırlattı. Akbaşoğlu, bunun bütün seçim anketlerini sandığa gömen bir sonuç olduğunu savunarak "Sipariş seçim anketlerine değil, milletin iradesine, milletin oyuna bakmak gerekiyor. Sandık sonuçları hakikaten 2023 Haziran’a kadar bütün Türkiye’ye emsal olacak canlı bir anketin sonucu olarak herkesin hizaya buna göre bakması gereken ve buna göre mutlaka bütün sonuçları yorumlaması gereken bir dersi herkese verdi. Bu sebeple ben bütün Dodurgalılara, Dodurga halkına Cumhur İttifakı adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

2023 SEÇİMLERİNE DEĞİNDİ

Demokratik ve şeffaf bir seçim gerçekleştirdikklerine de değinen Akbaşoğlu, "9 parti seçimlere girdi herkes bu konuda kendi mesajını Dodurga’da ortaya koydu ve milli iradenin tecelli ettiği sandıktan yüzde 87’nin üzerinde bir sonuç ortaya konmuş oldu. Dodurga’dan Türkiye’ye ve dünyaya verilen bu mesaj 2023 Haziran’ında da Allah’ın izniyle ilk turda Cumhurbaşkanımızın cumhurbaşkanı olacağının en güzel işaretidir. Biz bu sonuçları hep beraber inşallah seneye birlikte yaşayacağız” dedi.

Sonuçların ardından konuşan Hasan Hüseyin Kaşıkçı ise güzel bir seçim çalışması yürüttüklerine değinerek Dodurga halkına teşekkür etti. Kaşıkcı ayrıca, yapacakları hizmetleri daha güzel noktada hizmet verme noktasında gayret sarf edeceklerini kaydetti.

GULSAH DOGAN 4 Temmuz 2022 11:18

SN VEKİLİME KATILIYORUM 2023 İŞARET FİSEGİ BELDEMİZE HAYIRLI UGURLU OLSUN SAYGILAR