2022-06-24 09:11:37 | Son Güncelleme : 2022-06-24 09:15:51

Twitter'ın yeni özelliğini devreye aldı: Hem iOS hem de Android’de kullanıma sunuldu

Haberleşme uygulaması Twitter, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Popüler uygulamaya kısa süre önce notlar özelliği gelirken, bu kez de canlı alt yazı desteği geldi.

Twitter'ın yeni özelliğini devreye aldı: Hem iOS hem de Android’de kullanıma sunuldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Twitter ve Elon Musk arasındaki satın alım henüz tamamlanmadı. Ancak sosyal medya platformu tüm bunlardan bağımsız olarak güncellenmeye ve yeni özelliklere sahip olmaya devam ediyor. Henüz birkaç gün önce Twitter’a yeni notlar özelliği gelmişti.

Sosyal medya devi, notlar özelliğine ek olarak bir süredir üzerine çalıştığı alt yazı desteğini de artık uygulamaya ekledi. Yeni özelliğin duyurusu, Twitter Support resmi hesabından yapıldı. Hem Android, hem de iOS kullanıcıları artık videolarda canlı alt yazı özelliğinden  yararlanabilecek.

TWITTER’A CANLI ALT YAZI ÖZELLİĞİ GELDİ

Geçtiğimiz nisan ayında Twitter, platformda yayınlanan her videoya metin altyazıları sağlamak için bir 'CC' düğmesini test etmeye başladığını doğrulamıştı. Ayrıca özelliğin ekran görüntüleri de birkaç kez gündeme geldi…

Şirket, Twitter'ın bu yararlı özelliğin artık herkes için mevcut olduğunu resmen açıklamasıyla plan gerçeğe dönüştü. Hem iOS hem de Android kullanıcıları, yeni alt yazı özelliğinden faydalanabilecek.

Buton, direkt Twitter videolarına entegre edilerek alt yazının açılıp kapanmasını sağlayacak. Yeni fonksiyon, özellikle görüntü ve ses kalitesi düşük Twitter videoları için oldukça yardımcı olacak. Çünkü Twitter videolarının kalitesi, kullanıcılara hala yeterli gelmiyor.

Twitter sözcüsü Shaokyi Amdo, The Verge isimli yabancı basına "CC düğmesinin" otomatik altyazı sistemi ile ilgili olmadığını belirten bir e-posta gönderdi. Bunun yerine, yalnızca altyazıları önceden ayarlanmış videolarda görünecektir. Bu, altyazı ekleyip eklememelerinin yine de videoyu yükleyen kişiye bağlı olacağı anlamına geliyor.

 

Etiketler