Tarih : 19.10.2021 - 21:52 Yorum : 0

Dolandırıcı karı-koca yakayı ele verdi

Bursa'nın Gemlik ilçesini mesken tutan ve kendilerini doktor olarak tanıtan karı-koca dolandırıcılar, ekiplerin sıkı takibi sonucu yakayı ele verdi.

Dolandırıcı karı-koca yakayı ele verdi

Bursa'da ekipleri tarafından yapılan araştırmalarda bir şahsın kendisini doktor olarak tanıtıp vatandaşları dolandırdığı öğrenildi. Ekipler artan şikayetlerin üzerine araştırmayı derinleştirerek takibini hızlandırdı. Araştırmada şahsın farklı illerde çok sayıda dolandırıcılık kaydı bulunan E.G.Y. olduğu anlaşıldı.

'YABANCIYIM' DEDİ TÜRK ÇIKTI

Çevrede kendisini yabancı uyruklu doktor olarak tanıtan şahsın Türk vatandaşı olduğu, gerçek kimliğini çevreden saklamak için kendisinin yabancı uyruklu yalanını kullandığı öğrenildi. Ayrıca şahsın eşi olduğu öğrenilen C.Y.'nin de yine dolandırıcılık suçlarından aranması olduğu belirlendi.

Emniyetin ısrarcı takibi KGYS kayıtların incelenmesi sonucunda ilçede herhangi bir dolandırıcılık olayı gerçekleştiremeyen karı-koca yakayı ele verdi. G.Ghafouri sahte kimlik ile kendisini fizik doktoru olarak tanıtan zanlı ve eşinin ilçe emniyet müdürlüğündeki işlemleri sürdürülüyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber