2022-01-19 15:12:29

Pitbull saldırısına uğrayan minik Asiye’den iyi haber: Taburcu edilecek

Gaziantep’te 2 pitbullun saldırış sonucu ağır yaralanan minik Asiye’den sevindiren haber geldi. Tedavisinin devam ettiği Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesinden yakın zamanda 4 yaşındaki Asiye Ateş’in taburcu edileceği açıklandı.

Pitbull saldırısına uğrayan minik Asiye’den iyi haber: Taburcu edilecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gaziantep'te 22 Aralık’ta oturduğu sitenin basketbol sahasında pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan ve çevredeki vatandaşların köpeklerin elinden zor aldığı 4 yaşındaki Asiye Ateş ağır yaralandı.  Minik Asiye korkunç olaydan sonra doku nakli ameliyatı için ambulans uçakla Antalya'ya sevk edilmişti. Prof. Dr. Ömer Özkan ile ekibinin yürüttüğü başarılı ameliyatın ardından küçük kız normal servise alındı.

ASİYE’DEN HABER GELDİ

Geçirdiği operasyonlardan sonra minik Asiye’den sevindiren bir haber geldi.Dünyanın ilk kadavradan rahim nakli, Türkiye'de ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin doku ve sinir ameliyatı yaptığı Asiye'nin tedavisine devam ediliyor.

“YAKIN ZAMANDA TABURCU EDERİZ”

Asiye'nin erken süreçteki ameliyatlarının tamamlandığını, kendisini bir süre takip edeceklerini aktaran Özkan, şunları kaydetti:
"Bizim açımızdan doku eksiklikleri tamamlandı, sinirle ilgili ameliyatları yapıldı, yakın zamanda taburcu ederiz. Ondan sonraki süreçte de kontrollere çağırırız. Kulak burun boğaz servisinin, kulağıyla ilgili akut denemeleri tamamlandıysa bu erken dönemde dinlendirmeye gönderebiliriz. Şu an gayet iyi, toparlıyor. Başka operasyonlar da yapacağız."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİZZAT İLGİLENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca minik Asiye’nin durumuyla bizzat ilgilenmişti.

Etiketler