Tarih : 18.09.2021 - 23:45 Yorum : 0

Sınır dışı edilmek isteyen göçmen yangın çıkarttı

Antalya’nın Alanya ilçesinde, Filistin uyruklu göçmen, boş dükkanı ateşe verdi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye hızla intikal eden itfaiye ekipleri, yangını büyümeden söndürdü. Filistinli göçmenin, sınır dışı edilip ülkesine dönebilmek için yangın çıkarttığı öne sürüldü.

Sınır dışı edilmek isteyen göçmen yangın çıkarttı

Alanya’da çarşı merkezinde uzun süredir sokaklarda kalan ve ülkesine gidemeyen Filistinli göçmen Muhamned Saif boş bir dükkanı yaktı.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Kimliği ve pasaportu olmayan göçmen gece yarısı saat 03.30 sıralarında boş dükkanın içinde ateş yaktı. Çevrede bulunan bir taksicinin durumu fark etmesi ve itfaiyeye haber vermesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü. Olay yerinde bulunan Filistinli göçmen yangını kendisinin çıkarttığını ve polis çağırmalarını söyledi.

SERBEST BIRAKILDI

Filistinli göçmen Saif polis tarafından gözaltına alınırken çevrede bulunan vatandaşlar "3 katlı bina yansaydı ne olacaktı" diyerek tepki gösterdiler. Filistinli Saif karakolda ise dükkanı kendisinin yakmadığını iddia etti. Göçmen Bürosu tarafından Saif’e kimlik ve pasaportunu ibra etmesi için 10 gün süre verildi. İbra edemediği taktirde sınır dışı edileceği söylenen Filistinli serbest bırakıldı.

Muhamned Saif’in 3 gün önce yine aynı dükkanı yakmak isterken polis tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber