23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %48
Rüzgar 5.03 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
25˚/19˚
Cumartesi
25˚/17˚
Pazar
25˚/17˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-27 14:48:33

Rüyada saç kesmek ne anlama gelir? Rüyada kendi saçını kesmek, saçının kesildiğini görmek ve anlamı

Rüyada saç kesmek, rüyada saçının kesildiğini görmek ne demek? Rüyada kendi saçını kesmenin anlamı nedir? Uykudayken görülen rüyaların genellikle bilinçaltımızdaki düşünceleri temsil ettiği söylenir. Rüya tabirleri de bu rüyaların yorumlanmasına verilen addır. Rüyada saçınızı kestiğinizi görmenin anlamı ve merak ettiğiniz detaylar haberimizde!

Rüyada saç kesmek ne anlama gelir? Rüyada kendi saçını kesmek, saçının kesildiğini görmek ve anlamı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Saç kestirmek hem kadınların hem de erkeklerin düzenli olarak yaptırdıkları bir eylemdir. Saçını kestiren kişiler genelde rahatlama ve ferahlık hissi yaşar. Peki, rüyada saç kestirmenin bilinçaltınızda bir yeri olabileceğini düşündünüz mü? Rüyada saçının kesildiğini görmenin anlamı nedir? Rüyada kendi saçını kesmek, rüyada saçını kuaföre kestirmek ne demek?

Rüyada saç kestirmek, rüya tabirine göre refaha kavuşmak, izzet ve makam anlamında rivayet edilir. Fakat rüyada saç kestirmenin anlamı nasıl görüldüğüne göre de değişir. 


RÜYADA SAÇ KESTİRMEK

Rüyada saçını kestirmek, mevki ve makam, izzet ve şan, saygın birisi olmaya delalet eder. Müslüman birinin saç kestirmesi ise dinde hoşnut biri olmaya işarettir.

Rüyada saç kestirmek ayrıca uzun ömre ve mala, mülke delalettir. Rüyada saçlarını kestirmek bir başka rivayette de aşk ya da evlilik hayatı ile ilgili kötü bir haber alacağına alamettir. Rüyada saçının kesilmesi, ortağı olduğu bir işten istenmeyen bir nedenden dolayı ayrılacağına işaret eder. Rüyada saç kesilmesi, rüya sahibine haksız yere bir iftira atılacağına işaret edilmektedir.


RÜYADA SAÇ GÖRMEK

Rüyada saç görmek hayra yorulan bir olaydır. Kişinin güçlenmesine ve hayatındaki sıkıntıların geçmesine işaret eder. Rüyada uzun saç görmek uzun ömre işarettir. Rüyada saç uzaması ise güzel hayırlı işlerin olacağına, rüya sahibinin şansının artacağına delalet edilir. Rüyada saç uzadığını görmek ayrıca mal ve mülke işaret olduğu gibi maddi sıkıntılardan kurtulup rahata ermeye işaret edilir. Rüyada saçın uzadığını görmek ayrıca evliliğe ve kısmete işarettir. Rüyada saçını uzun görmek, rüya sahibinin çevresinde kıskanç insanların olduğuna ve dikkat etmesi gerektiğine işaret edilmiştir. Rüyada saçının uzadığını görmek, genel olarak iyiye delalet eder diyebiliriz.

Rüyada saçını kısa görmek, hayra yorulan bir rüyadır. Bolluk, bereket ve şansa işaret eder.

RÜYADA SAÇ TARAMAK

Rüyada saç taramak rüyayı gören kişinin herkese yardım etmek için uğraştığına delalet eder. Bir başka yorumda ise sosyal olaylara karşı çok aşırı duygusal davrandığını işaret eder.

RÜYADA BEYAZ SAÇ GÖRMEK

Rüyada beyaz saç görmek, hayra yorularak hayatında her anlamda mutluluğa ereceğine işaret edilmektedir. Rüyada saçların beyazlaması, rüyayı gören kişi kadınsa kocasının zora düşeceğine işarettir. Eğer rüyayı gören kişi erkek ise fakirliğe işarettir. Rüyada saçlarının beyazladığını görmek, bir başka yorumda da kişinin itibar ve şanının artacağına işarettir.

RÜYADA SAÇ KOPMASI

Rüyada saçının koptuğunu görmek, rüya sahibinin mal ve para bakımından zarar göreceğine, sıkıntı ve üzüntüye, iman açısından eksikliğe işaret edilmektedir. İslami olarak ibadet eksikliği olarak işaret edilir.

Etiketler