Tarih : 07.01.2021 - 09:23 Yorum : 0

Whatsapp Verilerini Facebook ile Paylaşmayı Zorunlu Yaptı!

Dünya genelinde 2 milyar kullanıcısı olan Whatsapp, kullanıcı bilgileri ayarını güncelleyerek Facebook ile bu bilgileri paylaşmayı zorunlu yaptı. Peki bu güncelleme ne anlama geliyor, Whatsapp yeni gizlilik ayarı güncellemesi ne ifade ediyor? Detaylar haberimizde...

Whatsapp Verilerini Facebook ile Paylaşmayı Zorunlu Yaptı!

Dünyanın en büyük görüntülü ve yazılı online mesajlaşma uygulaması Whatsapp, 2021 yılında gizlilik ayarlarında yaptığı değişiklikle 2 milyar kullanıcısının bilgilerini Facebook ile paylaşacak. Yaşanan güncelleme süreçlerini; kullanıcı deneyimini ve sayısını arttırmaya yönelik gerçekleştirdiğini açıklayan whatsapp, yaptığı bu yeni çalışması ile uygulamadaki gizlilik ilkesini yenilendiğine dair yeni bildirimleri de kullanıcılarına göndermeye başladı. 

Whatsapp Verilerini Facebook ile Paylaşmayı Zorunlu Yaptı!

Dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp son 24 saatlik zaman diliminde uygulamayı açan kullanıcılarına yeni bir bildirimleri görmeye başlayan kullanıcılar uygulamanın gizlilik ilkesinin yenilendiğine dair gerçekleştirilen uygulamanın ne anlama geldiğini ya da ne ifade ettiğini tam olarak anlayamadığı için google de konu ile ilgili araştırma yapmaya başladı.

Pek çok kişi uyarının detaylarını merak edip yaşanan bu süreçte gizlilik koşullarının değiştiğine yönelik hangi adımın atıldığını, kişisel bilgilerinin Facebook ile paylaşımı zorunlu yapması kullanıcıya ne gibi sıkıntılar yaşatabileceği hakkında araştırma yapmaya başladı. Uygulamanın yaptığı bu değişikliğin detayları öğrenen kullanıcılar yapılan bu değişime de sevinemedi. Çünkü Whatsapp uygulamasını kullanan kişilerin kişisel bilgilerini Facebook'la paylaşmayı zorunlu tutuyor olması yüzbinlerce kullanıcıyı ciddi manada rahatsız etti. 

Whatsapp Verilerini Facebook ile Paylaşmayı Zorunlu Yaptı!

Whatsapp Verilerini Facebook ile Paylaşmayı Zorunlu Yaptı!

Peki bu süreç nasıl işleyecek? Yani yeni gelen bildirim tam olarak ne anlam ifade ediyor?

Bu süreçte değişiklik 3 ayaklı bir durum olarak belirlenmiş durumda. Whatsapp’ın kullanıcı verilerini tam olarak nasıl işleme aldığı, işletmelerin bu verileri nasıl sakladığı ve son olarak Facebook ile nasıl bir entegre çalışma göstereceğine yönelik bir durum olduğu belirlendi. Daha net bir şekilde anlatmak gerekirse Whatsapp bundan sonraki dönemde kişilerin verilerini aktif olarak Facebook ile paylaşmaya devam edecek. Üstelik yeni güncellemenin isteğe bağlı olmadığı ve uygulamayı kullanmak için zorunlu tutulduğunu hatırlatmış olalım...

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber