Tarih : 22.06.2021 - 13:25 Yorum : 0

107 yaşındaki kadın uzun hayatının sırrını açıkladı

İngiltere'de bir kadın 107. yaşını pasta, balon ve çayla kutladı. 1914 doğumlu Renee Glover, yeni yaşında uzun hayatının sırrını da verdi, herkesi şaşırttı.

107 yaşındaki kadın uzun hayatının sırrını açıkladı

İngiltere Darlington'da yaşayan Renee Glover 21 Haziran 1914'te doğdu ve bugün doğum gününü pasta, balon ve çayla kutladı. 107 yaşındaki kadın, grip salgını, koronavirüs pandemisiyle beraber iki de dünya savaşı gördü. Chronicle Live raporlarına göre Darlington'da yaşayan en yaşlı kadın olduğuna inanılıyor.

''UZUN HAYATININ SIRRI ÇAY''

51 yaşındaki torunu Sarah Renwick, "Nana günde 13 bardak çay içiyor ve uzun hayatının sırrının bu olduğunu söylüyor. Bunun genetik olduğunu düşünüyoruz, ancak o çay fincanları olduğunu söylüyor" dedi. Renee, ablası Nancy ve ebeveynleri Frank ve Ethel Carruthers ile birlikte Durham, Frosterley'de büyüdü.

Renee'nin babası polisti ve annesi hemşire olarak çalıştı. Renee 19 yaşındayken yerel bir yemek dükkanında asistan olarak çalışırken Edwin Glover ile tanıştıktan sonra evlendi ve Edwin Glover otobüs şoförüydü. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Renee, işçilerin "Aycliffe Melekleri" olarak bilindiği Newton Aycliffe'deki Kraliyet Yönetmelik Fabrikasında mühimmattan sorumluydu.

Şimdi beş yıldır yaşadığı Darlington'daki Wilton House bakım evinde çalışanlar ve sakinler tarafından "Kraliçe" olarak biliniyor.

105 yaşındaki Seyit dede uzun yaşamın sırrını anlattı 105 yaşındaki Seyit dede uzun yaşamın sırrını anlattı Sivas’ta yaşayan 105 yaşındaki Seyit Çıngı, ilerleyen yaşına rağmen vakit namazlarını camide kılmaya çalışıyor. Çıngı, yaptığı ibadetlerin kendisini dinç tuttuğunu söyledi.

Trabzon'un en yaşlı annesi uzun yaşamanın sırrını açıkladı 106 yaşındaki Ayşe nine uzun yaşamın sırrını açıkladı Trabzon'da yaşayan Ayşe Üçüncü 106 yaşında 5 çocuk annesi ve 60 torun sahibi. Ayşe nine uzun yaşamanın sırrını ise az yemek olduğunu söyledi.

Etiketler : ingiltere çay
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber