Tarih : 14.06.2021 - 13:35 Yorum : 0

Azerbaycan Dağlık Karabağ'da şehit sayısı 2 bin 904'e yükseldi

Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmak için yürüttüğü operasyonda şehit sayısı 2 bin 904'e yükseldi.

Azerbaycan Dağlık Karabağ'da şehit sayısı 2 bin 904'e yükseldi

27 Eylül'de Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırılarının ardından Karabağ'da işgal edilen topraklarını kurtarmak amacıyla karşı saldırı başlatmıştı. 44 gün süren savaş sonrası Rusya'nın arabuluculuğunda imzalanan anlaşma sonucu Azerbaycan'ın zaferi ile sona ermişti.

ŞEHİT SAYISI YÜKSELDİ

Azerbaycan ordusu, daha önce açıkladığı 2 bin 900 şehit sayısını 2 bin 904 olarak güncelledi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 14 Haziran'a kadar 2 bin 904 şehidin defnedildiği, kayıp durumda olan 10 askerin bulunması için faaliyetlerin devam ettiği duyuruldu.
Ermenistan güçleri 20 Kasım'da Ağdam'dan, 25 Kasım'da Kelbecer’den, 1 Aralık'ta ise Laçın'dan çekilerek bu bölgeleri Azerbaycan'a teslim etmişti.

Azerbaycan, mayın haritası karşılığında 15 Ermeni esiri iade etti Azerbaycan, 15 Ermeni esiri iade etti Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, 97 bin mayının haritaları karşılığında ülkede gözaltında bulunan 15 Ermenistanlının iade edildiğini duyurdu.

Azerbaycan topraklarına sızan Ermeni asker gözaltına alındı Azerbaycan topraklarına sızan Ermeni asker gözaltına alındı Azerbaycan topraklarına girerek mayın döşemeye çalışan Ermeni bir asker yakalanarak gözaltına alındı

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber