Tarih : 17.09.2021 - 15:31 Yorum : 0

İşgalci İsrail'in güçleri Filistinlileri gaza boğdu: 46 yaralı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimi karşıtı gösterilere gazla müdahale etti. Onlarca Filistinli gazdan etkilenirken 46 Filistinli ise yaralandı.

İşgalci İsrail'in güçleri Filistinlileri gaza boğdu: 46 yaralı

İşgalci İsrail, Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimi karşıtı gösterilere sert müdahalede bulundu. Filistinli Yerel Koruma ve Mücadele Komitesi Koordinatörü Fuad el-Amur açıklamasında Filistinlilerin El Halil kentinin güneyinde İsrail'in yasa dışı Yahudi yerleşim birimi inşa ve genişletme faaliyetlerini protesto etmek için gösteri düzenlediğini söyledi.

Amur, İsrail güçlerinin göstericilere göz yaşartıcı gaz ve ses bombasıyla müdahale ettiğini, 46 Filistinliye gaz kapsüllerinin doğrudan isabet etmesi sonucu yaralandığını, onlarca kişinin de boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ifade etti. Amur, gazdan etkilenen Filistinlilere olay yerinde ilk yardım ekiplerince müdahale edildiğini aktardı.

Cibril, Beita kasabasında çıkan olaylarda 31, Beit Dajan'da ise 15 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde her cuma, Ayrım (Utanç) Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasını protesto etmek için gösteriler düzenleniyor. Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

Kaynak : AA
Etiketler : İsrail Filistin
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber