2021-11-29 15:50:54

Meghan Markle'ın bebeğinin ten rengini soran Kraliyet üyesi ifşa oldu

Meghan Markle ve Prens Harry'nin çok konuşulan röportajlarında söyledikleri 'bebeğin ten rengi' sorusunu hangi Kraliyet üyesinin sorduğu, saray entrikalarının yazıldığı kitapla ortaya çıktı.

Meghan Markle'ın bebeğinin ten rengini soran Kraliyet üyesi ifşa oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Mart ayında CBS televizyonunda röportaj veren Meghan Markle ve Prens Harry, ilk çocukları dünyaya gelmeden önce İngiliz Kraliyet Ailesi'nin bir üyesinin bebeğin ten rengini sorguladıklarını söylemişlerdi. Saray entrikalarının yazıldığı yeni kitapta ten rengini soran saray üyesinin Prens Charles olduğu yazıldı. ‘Ten rengi’ sorusu, Meghan ve Harry çiftinin kraliyetten ayrılma kararlarını tetikleyen neden olarak gösterilmişti.

Christopher Andersen’in yazdığı ‘Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan’ adlı kitapta, Meghan Markle ve Prens Harry’nin 27 Kasım 2017’de nişanlandıklarının resmi olarak duyurulduğu sabah, Prens Charles’ın, karısı Camilla’ya, “Merak ediyorum, çocuklar neye benzeyecek?” dediği iddiası yer aldı.

Saraydan kaynak, Camilla'nın soruya "biraz şaşırdığını" söyledi ve "Kesinlikle harika olacaklar, eminim" yanıtını verdiğini belirtti. Bunun üzerine Charles’ın sesini alçaltarak, “Yani, sence çocukların teni nasıl olabilir?” diye sorduğu öne sürüldü.

KRALİYET AİLESİ YALANLADI

Prens Charles'ın sözcüsü ise The Post gazetesine, bu iddiaları yalanlayarak, "Bu bir kurgu ve daha fazla yoruma değmez" açıklamasını yaptı.

Meghan Markle ve Prens Harry'nin sözcüsü ise saray entrikaları kitabındaki yazılanlar hakkında yorum yapmayı reddettiler. 

Kraliyet Ailesi'nin iddiaları yalanlamasına rağmen yazar Andersen, annesi siyah ve babası beyaz olan Meghan Markle ile Prens Harry'nin röportaj esnasında suçladıkları ismin Prens Charles olduğunu söylemekten vazgeçmedi. Yazar Anderson, "Charles'ın sorduğu soru, Buckingham Sarayı'nın salonlarında daha az masum bir şekilde yankılanıyordu" diye yazdı.

MEGHAN MARKLE'IN AÇIKLAMALARI

Meghan Markle, CBS televizyonunda mart ayında yayımlanan programda, oğluna 'ten renginin koyu olacağı' endişesi ile prens unvanı verilmediğini söylemişti. Markle, "Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı" diye konuşmuştu.

Markle, bu soruları kimin gündeme getirdiğini açıklamazken, kendisinin de susturulduğunu belirtmişti. Bu sözler üzerine, Prens William'a "Kraliyet ailesi, ırkçı bir aile mi?" diye sorulmuş, William, soruyu, "Kesinlikle ırkçı bir aile değiliz" diye cevaplandırmıştı.

Prens William, röportaj sonrası kardeşi Harry ile henüz konuşmadığını ama konuşmayı planladığını söylemişti.

 

Etiketler