• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1096
 • up
  USD
  7.6448
 • up
  EURO
  8.9469
 • down
  GBP
  9.7534
 • down
  Altın
  465.315
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 04.09.2015 - 04:14 Yorum : 0

SSK Gün Sorgulama İle Sigorta Primlerinizi Öğrenebilirsiniz

SSK gün sorgulama kapsamında sigortanıza ait prim ödeme detaylarını online olarak görebilirsiniz. SSK gün sorgulama işlemleri e devlet sistemi üzerinden kişiye özel şifre ile verilmektedir. SGK sorgulama detaylarına birlikte bakalım.

SSK Gün Sorgulama İle Sigorta Primlerinizi Öğrenebilirsiniz

Türkiye’de milyonlarca sigortalı ve buna bağlı olarak emekli bulunurken tümbu vatandaşların yapacağı işlemler yoğunluk yaratmaktadır. Özellikle kurumlarda oluşan bu yoğunluğa karşın SGK çeşitli önlemler almış ve bu konuda hem kurumların hem de vatandaşların işlerini kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında ortaya çıkan hizmetler online olarak oluşturulan uygulamalar olmuş ve uygulamalar aracılığıyla vatandaşların sigortaları hakkında bilgi sahibi olması sağlanmıştır. Tüm vatandaşlar tarafından kullanılabilecek olan sorgulamalar arasında en çok SSK sorgulama hizmetleri kullanılmaktadır. SSK gün sorgulama özel sektörde çalışan kişilerin sigortaları hakkında bilgi alabileceği bir hizmet olmakta ve ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır.
 
SSK GÜN SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ
SSK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
SSK gün sorgulama işlemlerini yapmak isteyen vatandaşların sigorta hizmetlerinin sunulduğu e devlet kapısını kullanması gerekir. E devlet kapısı üzerinden SGK tarafından internet üzerinden sunulan hemen hemen tüm hizmetler bulunmaktadır. Sadece SSK gün sorgulama değil tüm sigorta hizmetlerinden de bu sayede yararlanmak mümkündür. Vatandaşların SSK sorgulama yapmak için giriş yapacağı e devlet kapısı üzerinden hizmet dökümüne ulaşması yeterli olacak ve tüm sigorta bilgileri bu sayede öğrenilebilecektir. Sağlanan bu kolaylık ile birlikte tüm vatandaşlar için geçerli olan bu durum vatandaşların kolay bir şekilde sigorta bilgilerini ulaşmasını ve aynı zamanda bilgiler üzerinden inceleme yapmasını sağlamaktadır.
 
SSK gün sorgulama hizmetleri ücretsiz olarak sunulan resmi uygulamalardan oluşmaktadır ve bu açıdan vatandaşların uygulamalar üzerinden işlem yapması güvenlik açısından da herhangi bir sorun yaratmamaktadır. E devlet kapısı üzerinden sağlanan güvenlik önlemleri ile birlikte vatandaşların sisteme yapacağı giriş sorun yaratmayacak ve kimlik bilgileriyle birlikte vatandaşların tüm hizmetleri yaptığı sırada güvenlik önlemleri alınarak herhangi bir çalıntı durumu da yaşanmayacaktır. Bu açıdan vatandaşların çevrimiçi olarak yapacakları başta SSK gün sorgulama işlemleri olmak üzere tüm işlemlerde herhangi bir şekilde güvenlik açısından endişe duyması da gereksizdir.
 
Online olarak yapılacak olan SSK gün sorgulama işlemlerinde üstelik e devlet kapısını profil bilgileri ile giriş yapılması sayesinde ek bir bilgi girişinin yapılmasına gerek kalmamaktadır. Önceki yıllarda SSK tarafından sunulan uygulamalarda her zaman detaylı bir şekilde kimlik bilgilerinin girilmesi gerekirken e devlet sistemine geçilmesi ile birlikte bu konuda da kolaylık sağlanmıştır. Böylece vatandaşların üye girişi yaptıktan sonra sadece sistemde yer alan hizmetleri seçmesi yeterli olmaktadır. Seçim ile birlikte ilgili hizmete bağlı olarak kişinin durumu ekranda yer almaktadır. Bu sayede ekranda yayınlanan bilgiler üzerinden kolayca SSK sorgulama yapılarak sigorta durumu hakkında bilgi alabilir ve tüm detaylara kolayca ulaşılabilir. Üstelik işlemlerin ücretsiz olması sayesinde ihtiyaç dâhilinde hemen e devlet kapısı üzerinden giriş yapılarak SSK sorgulama işlemleri tamamlanabilir.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber