Tarih : 01.06.2021 - 09:36 Yorum : 0

İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitime başladı

Normalleşme adımları kapsamında, Türkiye genelinde ilkokullarda yüz yüze eğitime geçildi. Öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alacaklar.

İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitime başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından kademeli normalleşme kapsamında tüm ilkokullarda ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başladı.

ORTAOKUL VE LİSELERDE 7 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK

Tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim bugün itibarıyla başlatıldı. Diğer okul öncesi eğitim kurumları, mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise yüz yüze eğitim, haftanın 5 günü tam zamanlı yürütülecek.

Tüm ortaokul ve liselerde ise yüz yüze eğitim, haftada 2 gün olacak şekilde 7 Haziran Pazartesi başlatılacak.

KARNELERİNİ 18 HAZİRAN'DA ALABİLECEKLER

Okullardaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olacak. Eğitimler, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek, 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

Yüz yüze eğitim haftada 2 gün yapılacak Yüz yüze eğitim haftada 2 gün yapılacak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz” dedi.

ANKARA'DA YÜZ YÜZE EĞİTİMDE DERS ZİLİ ÇALDI

Ankara'daki ilkokul ve okul bünyesindeki ana sınıflarda da yüz yüze eğitime başlandı.

Çankaya ilçesindeki Türkan Yamantürk İlkokuluna, sabah saatlerinde aileleriyle gelen öğrenciler, okul bahçesinde, maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde toplandı.

İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra ilk ders zili çaldı, öğrenciler öğretmenleri eşliğinde, sosyal mesafe korunacak şekilde ayarlanan sınıflarına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından koronavirüs normalleşme süreci için alınan kararları açıkladı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber