2022-03-11 06:51:19 | Son Güncelleme : 2022-03-11 10:08:21

Eğitime kar engeli: Birçok il ve ilçede okullar tatil

Meteoroloji'nin uyarılarının ayrından yurt çapında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle birçok şehirde eğitime ara verildi. Peki hangi il ve ilçelerde okullar kaç gün tatil edildi? Cevabı haberimizde…

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Türkiye Mart'ta yoğun kar yağışının etkisi altında. Yurdun doğusundan batısına kadar hemen her ilde lapa lapa kar yağıyor. Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı sebebiyle birçok şehir ve ilçede eğitime ara verildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'ın 3 ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle okulların tamamında, 9 ilçesinde ise taşımalı eğitime bugün ara verildi.

Kaymakamlıkların sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda, Emirdağ, Bolvadin ve Bayat ilçelerinde okulların genelinde eğitime ara verildiği belirtilirken Dinar, Hocalar, İhsaniye, Sultandağı, Hocalar, Çay, Dazkırı, Başmakçı ve İscehisar ilçelerinde ise taşımalı eğitime 11 Mart Cuma günü eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in 6 ilçesinde daha yoğun kar yağışı sebebiyle bugün okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte etkisini sürdüren kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Altıeylül, Karesi, Dursunbey, İvrindi, Kepsut ve Savaştepe'de de yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Vali Hasan Şıldak da "Sayın Valim tatil istiyoruz" yazan öğrencilerin fotoğraflarını paylaşıp "Sevgili öğrencilerimizi kırmayalım o zaman" cevabıyla okulların tatil edildiğini duyurdu.

Açıklamada, engelli ve hamile kamu personellerinin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

Önceki gün kentin 7 ilçesinde; Balya, Bandırma, Manyas, Susurluk, Erdek, Gönen ve Marmara'da perşembe ve cuma günü eğitime ara verildiği açıklanmıştı.

BARTIN

Bartın Üniversitesinde yoğun kar yağışının beklenmesi sebebiyle yüz yüze eğitime ara verildiği bildirildi. il genelinde 11 Mart Cuma günü yoğun kar yağışı beklendiği belirtilen Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Üniversitede merkez ve ilçe kampüslerinde yüz yüze eğitime bugün ara verildiği aktarılan açıklamada, teorik derslerin tümünün çevrim içi olarak yapılacağı kaydedildi.

BAYBURT

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bayburt'ta eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitim ve öğretim faaliyetlerine ara verildiği belirtildi.

Kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

BİTLİS

Kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve köyleriyle Tatvan ve Mutki ilçelerinde eğitim öğretime bugün ara verildi.

Mutki Kaymakamlığı da kar yağışı nedeniyle ilçedeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında eğitime ara verildiğini, kamuda çalışan engeli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağını duyurdu.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Biga ve Bayramiç ilçelerinde taşımalı eğitime, Çan ve Yenice ilçelerinde ise tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Kentin bazı noktalarında kar yağışının etkili olduğu belirtilen İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, meteorolojiden alınan son verilere göre bölgedeki olumsuzlukları önlemek için, Bayramiç ve Biga'da taşımalı eğitime, Çan ve Yenice'de ise tüm okullarda eğitim ve öğretime 11 Mart'ta, bir gün ara verildiği, il merkezi ve diğer ilçelerde şu an için bir olumsuzluk bulunmadığı kaydedildi.

ERZURUM

Erzurum'un 3 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün eğitime ara verildi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinde kamu ve özel okulların tamamında cuma günü eğitime bir gün ara verildiği belirtilen Valilikten yapılan açıklamada, engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

HAKKARİ

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Hakkari'de eğitime bugün ara verildi. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, kar yağışı nedeniyle Valilik kararıyla 11 Mart Cuma il merkezi ve Yüksekova ilçesinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Ayrıca, kamu kurumlarındaki engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı duyuruldu.

ISPARTA

Kar yağışı nedeniyle Isparta'da eğitime bugün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışının yarın da süreceği belirtildi.

Kar yağışının ardından hava sıcaklığında da düşüş yaşanacağı bildirilen açıklamada, "İl genelinde 11 Mart Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm kademe okullar, özel anaokulları, özel eğitim, rehabilitasyon merkezleri, muhtelif kurslar, motorlu sürücü kursları, uygulama eğitim merkezleri, okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kursları faaliyetlerine bir gün süreyle ara verilmiştir." denildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KARAMAN

Karaman'da kar yağışı ve buzlanma sebebiyle il merkezi ile Başyayla, Sarıveliler, Ermenek, Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçelerinde bugün eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları sebebiyle il merkezi ile Başyayla, Sarıveliler, Ermenek, Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ve Halk Eğitim merkezlerinde eğitime 11 Mart Cuma günü ara verildiğini belirtti.

Ayrıca açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

KASTAMONU

Kastamonu'nun 7 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ağlı, Bozkurt, Doğanyurt ,Cide, Küre ve Şenpazar ilçelerinde etkili olması beklenen kar ve buzlanma nedeniyle 11 Mart Cuma günü eğitim öğretime ara verildi.

İnebolu ilçesinde de taşımalı eğitime bugün ara verildiği öğrenildi.

KAYSERİ

Kayseri'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Vali Şehmus Günaydın, şu ifadelere yer verdi: İlimiz merkez ve bütün ilçelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle 11.03.2022 tarihinde eğitim öğretimin her kademesine (rehabilitasyon merkezleri dahil ) ara verilmiştir. Hamile, engelli ve gazi personelimiz idari izinli sayılacaktır.

KONYA

Konya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 16 ilçede bugün yüz yüze eğitime ara verildi.

İlçe hıfzıssıhha kurulları kararınca Ahırlı, Akşehir, Akören, Derebucak, Doğanhisar, Kadınhanı, Sarayönü, Yunak, Taşkent, Hüyük, Hadim, Bozkır, Beyşehir, Yalıhüyük, Selçuklu, Meram ilçelerinin kırsal mahallelerinde kar yağışı, soğuk ve buzlanmadan dolayı meydana gelebilecek risk ile olumsuzluklara karşı önleyici tedbir olarak ilk ve orta dereceli okullarda 11 Mart Cuma günü uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de gece yağması beklenen kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Kar yağışının ardından hava sıcaklığında düşüş yaşanacağı belirten Valilik yaptığı açıklamada,, "İlimizde etkili olması beklenen kar yağışının oluşturacağı olumsuz koşullar ve olası buzlanma tehlikesi nedeniyle eğitim öğretime 11 Mart cuma günü bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yapılan açıklamada idari izinli sayılacağı kaydedildi.

NİĞDE

Beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle Niğde'de eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

"İl genelinde faaliyet gösteren tüm eğitim ve öğretim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, kreşler, anaokulları, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerinde, 11 Mart tarihinde bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesi, bu kapsamda 6 yaşından küçük çocuğu olan kadın kamu çalışanları ile il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile çalışanlar ile engelli personelin, kronik rahatsızlığı bulunan kamu çalışanlarının anılan tarihte bir gün süreyle idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir."

SAMSUN

Samsun'da il genelinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.

Bu kapsamda il genelinde eğitim öğretime bugün ara verildiği kaydedildi.

SİNOP

Sinop'ta kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim öğretime bugün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre kentte kötü hava koşullarının etkili olmasının beklendiği belirtildi.

11 Mart Cuma günü il genelindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verileceği ifade edildi. Ayrıca açıklamada, kamuda çalışan engelli personel ile hamile işçi ve memurların da bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Açıklamada, bugün özel eğitim kurumları ile halk eğitim merkezlerindeki kurslara da ara verildiği bildirildi.

MUĞLA

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde, kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

İlçede yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü belirtilen kaymakamlıktan yapılan açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca yoğun kar ve buzlanma tehlikesine karşı 11 Mart Cuma ilçe genelinde temel eğitim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verildiği kaydedildi.

MUŞ

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.

Vatandaşların sis, çiğ ve don olayına karşı uyarıldığı açıklamada, İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince bugün il genelinde, eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurumlarındaki engelli ile hamile personelin idari izinli sayılacağı da kaydedildi.

KAHRAMANMARAŞ

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İlçede kar yağışının etkili olduğu belirtilen kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçede taşımalı eğitim gören öğrenciler için 11 Mart Cuma günü okulların tatil edildiği kaydedildi.

ORDU

Ordu'da kar yağışı ile buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının kent genelinde etkili olduğu belirtildi.

Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 11 Mart cuma günü eğitime ara verildiği aktarıldı.

Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinin kırsal mahallelerinde tüm okullarda, ilçelerin genelinde ise taşımalı eğitime bugün ara verildiği ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu ilçelerdeki engelli ve hamile kamu görevlilerinin bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

YOZGAT

Yozgat'ta kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde etkili olması beklenen kar yağışının oluşturacağı olumsuz koşullar ve olası buzlanma tehlikesi nedeniyle 11 Mart Cuma günü ilimiz genelinde eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, engelli, hamile ve 60 yaş üstü kamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ZONGULDAK

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Zonguldak'ta bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: İlimiz genelinde tüm resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel eğitim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarında eğitim öğretim faaliyetlerine 11 Mart Cuma günü 1 gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca açıklamada bu süre zarfında engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Etiketler