2022-05-13 16:08:24 | Son Güncelleme : 2022-05-13 18:29:36

Son dakika! Bekir Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Tehdit edenleri kınıyorum

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı. Bozdağ, "Anayasa,kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar veren yargı görevlilerine; “Lanet olsun yargınıza”, “İntikam duygusuyla haraket ediyorlar”, “Siyasi karar veriyorlar”, “Saray yargısı” ithamları ile tehdit ve hakaret edenleri kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Son dakika! Bekir Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Tehdit edenleri kınıyorum
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ilişkin sosyal medyadan açıklama yaparak "Yargı kararlarını bahane ederek, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan seviyesiz, ahlak ve hukuk dışı ifadelerinden dolayı CHP Genel Başkanını ve CHP’li yetkilileri kınıyorum" ifadelerini kullandı. 

"TEHDİT VE HAKARET EDENLERİ KINIYORUM"

Bozdağ sözlerine şöyle devam etti: 

Ana muhalefetin dilinden düşürmediği hak, adalet, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı gibi temel ve ilke kavramların, kendi siyasi yararları söz konusu olduğunda içlerinin nasıl boşaltıldığı hususu, ibretlik bir manzara arz etmektedir. Ana muhalefet partisi lideri ve yetkililerinin, bekledikleri gibi karar vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef alması asla kabul edilemez.

Yargı kararları, siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemez. Anayasa,kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar veren yargı görevlilerine; “Lanet olsun yargınıza”, “İntikam duygusuyla haraket ediyorlar”, “Siyasi karar veriyorlar”, “Saray yargısı” ithamları ile tehdit ve hakaret edenleri kınıyorum.

Etiketler