Tarih : 16.06.2021 - 09:37 Yorum : 0

Düğünlerde yemek ve ikram yasağı kaldırıldı

1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte nikah törenleri ve düğünlere ilişkin yiyecek-içecek ikramı ile azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamalar sona erdi.

Düğünlerde yemek ve ikram yasağı kaldırıldı

Türkiye 1 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde düzenlenen kabine toplantısının ardından normalleşme sürecine başladı. Kabine toplantısının ardından normalleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli olarak kısıtlamaların kaldırılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından koronavirüs normalleşme süreci için alınan kararları açıkladı.

İçişleri'nden kademeli normalleşme genelgesi Kademeli normalleşme kararları İçişleri Bakanlığı, "haziran ayı kademeli normalleşme" genelgesini yayımladı. Genelge, 81 il valiliklerine de gönderilerek yürürlüğe girdi. Genelge ile hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 1 güne indirildi. Kafe ve restoranlar yüzde 50 kapasite ve mesafe şartlarıyla açıldı. İşte detaylar...

100 DAVETLİ SINIRLAMASI DA KALDIRILDI

15 Haziran itibarıyla kalkan bazı kısıtlamalar ile kapalı alanlarda yapılacak nikah törenleri ve düğünlere yönelik daha önce belirlenen azami 100 davetli sınırlandırması kaldırıldı. Düğünlerde yiyecek-içecek ikramına da yeniden başlandı. Haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşme sürecinde nişan ve kına gibi etkinliklere 1 Temmuz'dan sonra izin verilecek.

Düğün bekleyenlere müjde: Genelge yayımlandı Düğün bekleyenler merak ediyordu: Genelge yayımlandı Düğünlerin açılışı ile ilgili gelişmeler evlenecek çiftler tarafından yakından takip ediliyordu. Tedbirlerin ardından düzenlenen Kabine Toplantısı ile beraber konu netlik kazandı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber