Tarih : 11.05.2021 - 20:54 Yorum : 0

Filistinliler, İsrail'e ait enerji tesisini vurdu

İsrail’in Walla News gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Gazze’de atılan roketlerden birinin Askalan’da bir enerji tesisi vurulduğu aktarıldı.

Filistinliler, İsrail'e ait enerji tesisini vurdu

İsrail’in Walla News gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Gazze’de atılan roketlerden birinin Askalan’da bir enerji tesisi vurulduğu aktarıldı. Enerji tesisindeki bir yakıt tankının patlaması sonucunda yangın çıktığı belirtilirken, olay sonucu yaralı olup olmadığına ilişkin bilgiye yer verilmedi.

İSRAİL SİVİLLERİ VURMAKLA TEHDİT ETTİ

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre İsrail ordusu Gazze'de sivillerin bulunduğu Hanadi Kulesi'ni vurmakla tehdit etti.

İsrail’in hava saldırılarında şehit sayısı 28’e yükseldi İsrail’in hava saldırılarında şehit sayısı 28’e yükseldi Dünden bu yana İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarında şehit düşenlerin sayısı 28’e yükseldi.

Bahçeli'den İsrail'e sert tepki: Yaptıklarının bedelini ödemelidir Bahçeli'den İsrail'e sert tepki: Yaptıklarının bedelini ödemelidir MHP Genel Başkanı Bahçeli, "İsrail, yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir." açıklamasında bulundu.

İsrail güçleri, Gazze saldırılarının görüntüsünü yayınladı İsrail güçleri, Gazze saldırılarının görüntüsünü yayınladı İsrail, Gazze'ye düzenlediği saldırıların görüntülerini paylaştı.

HAMAS’TAN İSRAİL’E UYARI

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde ise Telegram'da yayınladığı mesajında İsrail'in Gazze'deki sivil binaları hedef alması durumunda Tel Aviv'e Askalan'dan daha şiddetli füze saldırıları düzenleneceğini belirtti.

Dünyadan İsrail’e itidal çağrısı Dünyadan İsrail'e tepki İsrail polisinin, işgal altındaki doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırılarına dünyadan tepki yağdı.

Dışişleri'nden İsrail'e sert tepki: Derhal son verilmeli Dışişleri'nden İsrail'e sert tepki: Derhal son verilmeli ​Dışişleri Bakanlığı'nın Gazze'ye yönelik hava saldırıları hakkında yaptığı açıklamada, "İsrail’in Gazze Şeridinde başlattığı ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan hava saldırılarını şiddetle telin ediyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin dört bir yanından İsrail'e tepki Türkiye'nin dört bir yanından İsrail'e tepki İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulüm ve şiddete Türkiye'nin her yerinden tepki geliyor. Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşlar sokaklara döküldü, İsrail'e tepki yağıyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber