2022-01-29 14:27:12

Bu hafta vizyonda hangi filmler var? 29 Ocak 2022 sinemada vizyona giren filmler neler?

Bu hafta hangi filmler var? Bu hafta vizyona girecek olan filmler hangileri? Bu hafta hangi çocuk filmleri vizyonda? Koronavirüs tedbirlerinde aşısız ve PCR’siz sinema salonlarına girebilme izni verildikten sonra okullarında tatil olmasıyla birlikte güzel bir fırsat film severleri bekliyor. Salgın nedeniyle kapanan sinema salonlarının tekrar açılması izleyicilere rahat bir nefes aldırırken hangi filmlerin vizyonda olacağı ise merak konusu oldu. İşte bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek olan film listesi…

Bu hafta vizyonda hangi filmler var? 29 Ocak 2022 sinemada vizyona giren filmler neler?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Okullarında tatil olmasıyla keyifli vakit geçirmek için en güzel fırsatlardan birisi kuşkusuz sinemaya gitmek! Peki beyazperde de bu hafta hangi filmler vizyona girecek? Bu hafta Türkiye'de sinema salonlarında 6'sı yerli olmak üzere gösterime girecek olan 9 sinema filmi bulunuyor. Peki bu hafta vizyona hangi filmler girecek? Bu hafta sinemada ne var? Hangi filmler gösterime girecek? İşte detaylar...

BU HAFTA BEYAZPERDE'DE VİZYONA GİREN FİLMLER HANGİLERİ? 

ANKA

"Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" adlı dizinin fenomen karakteri İlyas Çakırbeyli'ye hayat veren oyuncu Ozan Akbaba'nın senaryosunu yazdığı "Anka", çocukluğunda ailesini bir kaza sonucu kaybeden Murat'ın, yıllar içinde bir yandan bu travmasıyla mücadele ederken bir yandan araba yarışlarında ismini duyurmasını anlatıyor.

Yapımcılığını Müşvik Guluzade'nin üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda "Filinta" ve "Halka" dizilerinin yönetmeni Süleyman Mert Özdemir oturuyor.

Filmde, Ozan Akbaba, Serdar Orçin, Atilla Şendil, Engin Hepileri, Deniz Işın ve Uğur Uzunel başrolleri paylaştı. Yarış sahnelerinde ise aksiyon yönetmeni Marc Schölermann ile çalışıldı.

Murat henüz çocukken ailesini trafik kazasında kaybeder. O günden beri hayata tutunmak konusunda gönülsüz olan Murat'ın hayatındaki en büyük destek yakın arkadaşı Tarık, sevdiği kadın Zümrüt ve onu büyüten Ejder babası olur.

YILDIZLAR DA KAYAR

Yönetmen koltuğuna Günay Günaydın'ın oturduğu "Yıldızlar da Kayar" adlı film, komedi severleri sinema salonlarına davet ediyor.

Cem Kılıç, Ceyda Olguner, Cezmi Baskın, Hakan Burak Bozdoğan ve Müge Coşkun'un rol aldığı yapım, altı ay bir köyde yaşamak zorunda kalan popstarın, başından geçenleri konu ediyor.

Enis Özkan ile Murat Çiçek'in yapımcısı olduğu filmin çekimleri İstanbul ile Çorum Osmancık İnal Köyü'nde gerçekleştirildi.

Yıldızlar da Kayar, bir köyde altı ay yaşamak zorunda kalan bir popstarın hikayesini konu ediyor. Popstar, bu süre içerisinde köyde düzenlenecek bir festivalin sorumluluğunu üstlenir.

KAPTAN PENGU VE ARKADAŞLARI 2

Yerli animasyon filmi "Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2" Kaptan Pengu önderliğindeki grubun, iklim değişikliği, doğal afetlerin artışı, kuraklık, doğal bitki örtüsündeki kayıplar, okyanus ve denizlerde yaşamı tehdit eden kirlilik sorunuyla ilgilenmesini işliyor.

Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2, kuraklık, okyanus ve denizlerde yaşamı tehdit eden kirlilik, iklim değişikliği, doğal afetlerin artışı gibi sorunlarla ilgilenen, Kaptan Pengu önderliğindeki grubun yaşadıklarını konu ediyor.

AYI KARDEŞLER: MACERA PARKI

Leon Ding'in yönettiği animasyon filmi "Ayı Kardeşler: Macera Parkı", Briar, Bramble ve Oduncu Vick'in yeni açılan Vahşi Hayat isimli macera parkında yaşadıkları serüvenleri anlatıyor. Filmin seslendirmelerini Sinan Divrik, Arda Kavaklıoğlu, Emin Yaraç ile Talha Sayar üstlendi.

Heyecan verici bir deneyim sunan “Vahşi Yaşam” kapılarını açmıştır. Konuklar taktıkları gen bilekliği sayesinde hayvana dönüşebilmektedir. Vick, “Vahşi Yaşam'ın büyük ödüllü bir yarışmaya ev sahipliği yaptığını öğrendiğinde katılmaya karar verir.

HADİ BE

Komedi filmi olan Hadi Be! arkadaşları Nizo ve Mıstık yüzünden kendisini olmadık işlerin içinde bulan Tevfik'in hikayesini anlatıyor.

Oğuz Yalçın'ın yönettiği filmde, Burçin Bildik, Ferdi Sancar, Orhan Uslu, Günce Mutlu ve Ferdi Akarnur oynadı.

Sanayide küçük bir esnaf lokantası işleten tevfik, genç bir adamdır. Kısır olduğunu öğrenince kara kara düşünmeye başlar arkadaşları nizo ve mıstık durumu öğrenir ve yardım etmek isterler. Tevfik, arkadaşları yüzünden kendini beklenmedik olayların içinde bulur. İki salak ile bir avanağın trajikomik macerası izleyiciyi bir yandan kahkahalara boğarken bir yandan da yürek burkacaktır.

KAOS YÜRÜYÜŞÜ

Başrolünde Tom Holland, Daisy Ridley ve Demian Bichir'ın rol aldığı "Kaos Yürüyüşü", aksiyon ve bilim kurgunun iç içe geçtiği heyecanlı yapımlardan biri olarak izleyici karşısına çıkacak.

Film, Patrick Ness'in "Chaos Walking" roman serisinin 2008'de yayımlanan ilk kitabı "The Knife of Never Letting Go"dan uyarlandı.

Doug Liman’ın yönettiği yapım, kadınların tamamının öldüğü, erkeklerin ise birbirilerinin düşüncelerini gürültü şeklinde duyduğu distopik bir dünyada, Violet adında gizemli bir genç kadının ortaya çıkmasıyla değişen dengeleri ele alıyor.

Todd Hewitt, insanlık için yeni bir umut olan "Yeni Dünya"nın uzak bir gezegeninde yaşamaktadır. İnsanlık için yeni bir umut olması beklenen "Yeni Dünya", "Noise" adı verilen bir virüs sebebiyle cehenneme döner.

İLK TEMAS

Gerilim ve bilim-kurgu türünü sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen "İlk Temas" filmi Atilla Barışer'in senaryosunu yazıp, yönetmenliğini üstlendiği film, bilimsel olmayan şeylere inanmayan bir profesörün, yaşadığı dağ evinde başına gelen bir olay sonrası yaşamının tamamen değişmesini işliyor.

Yönetmen koltuğunda Atilla Barışer'ın oturduğu gerilim, bilim-kurgu türündeki "İlk Temas" filminin oyuncu kadrosunda Bekir Annıak, Bedirhan Barışer, Maksut Kesici, İrem Akçay, Mehmet Sait Aydın gibi isimler yer alıyor.

DORAİBU MAİ KA

Doraibu mai kâ, kendisine tahsis edilen bir şoför ile hiç beklenmedik bir yolculuğa çıkan bir adamın hikayesini konu ediyor.

GELİN

Ruhani bir varlıkla evli olduğunu iddia eden bir kızla ilgili araştırma yapmaya giden gazetecilerin başına gelenlere odaklanan "Gelin" adlı filmi, Berkay Berkman yönetti.

Korku türündeki filmde, İrem Kök, Necla Kondak, Berkay Berkman ile Alp Taş başrolleri paylaştı.

Gelin, ruhani bir varlıkla evli olduğunu iddia eden bir kız ile ilgili araştırma yapmaya giden insanların başına gelenleri konu ediyor.

Etiketler