2022-01-15 16:10:08

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur korumalı TL mevduatı dedik, bütün oyunları bozuldu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'da gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuştu. Türkiye'yi 2023 hedefinde vazgeçirmeye çalıştıklarını belirten Erdoğan, "Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular" dedi. Türkiye'nin bütün saldırıları savuşturduğunu belirten Erdoğan, "En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar" dedi.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur korumalı TL mevduatı dedik, bütün oyunları bozuldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Avrupa'nın en büyüğü olacak Batı Kipaş Kağıt Fabrikası Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirildi. Erdoğan daha sonra toplu açılış töreninde önemli açıklamlarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin terör örgütleriyle yol yürüyen siyasetçilere değil hizmete ihtiyacı olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında CHP'ye yüklenen Erdoğan, "Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular. Başarabildiler mi? En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Yaklaşık 2,5 yıllık bir aranın ardından efeler diyarı Aydın'daki vatandaşlarımıza gönül dolusu selamlarımı gönderiyorum. Bu kadim şehirde bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Aydın ziyaretimizi, yapımı tamamlanan yaklaşık 1 milyar 353 milyon liralık eser ve hizmetlerin resmi açılışını yaparak taçlandırmak istedik. Bugün sizlerle buluşmaya gelmeden önce Avrupa ve Türkiye'nin en büyük kağıt üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Türkiye'yi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyükme hedefimize önemli katkı yapacak bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum.

Ülkemizin ve milletimizin içi boş tartışmalarına terör örgütüyle yol yürüyen siyasetçilere değil bu tür hizmetlere ihtiyacı var.

CHP'YE YÜKLENDİ

Ülkemizin demokrasi ve kalkınma mücadelesinin bayrak şehri Aydın'da sizlele şöyle bir geçmişten bu güne ve geleceğe uzanan samimi bir hasbihal yapalım mı? Türkiye, dünyanın pek çok tarihi atılım yaşadığı son iki asrını siyasi, askeri, ekonomik kayıplarla geçirmiştir. Osmanlı'nın yıkılışının ardından kurduğumuz Cumhuriyet döneminde de bu sıkıntılar süregelmiştir. Milletimizin tarihi ile kültürü ile medeniyeti ile ilişkisi koparılmak istenmiştir. Bu kayıpların bize maliyeti çok ağır olmuştur.

Savunma ve kalkınma hamlelerimizin önü cumhuriyet tarihi boyunca sinsi planlarla kesildi.

Menderes'e darağacında son nefesini verdiren darbeciler de tek parti faşizmi atıkları da lanetle anılıyor. Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde son 20 yılda attığımız her adımda merhum Menderes'i rahmetle ve minnetle yad etmemizin sebebi ülkemize yaptığı hizmetlerin yanında onurlu duruşudur. 2023'de inanıyorum ki Aydın CHP'ye faturayı çok ağır kesmelidir.

Ülkemizin kalkınmasını engelleyen zihniyet bugün de kendini belli ediyor. Erdoğan'ın akıbeti de Menderes gibi olacak diyorlar... Ey CHP'nin atıkları biz bu yola girerken kefenimizle çıktık. Bizi korkutamazsınız. Şu CHP'nin bu ülkede yaptığı ne var ki? Dikili bir ağaçları var mı? Şimdiden 2023'e çok iyi hazırlanmamız lazım. İttifakın bir tarafına milletvekilleri teröristlerle oynaşan partiyi arkalarına da kırık dökük kim varsa takmışlar. İstikamet neresi deseniz kırk kafadan kırk ayrı ses çıkar. Ne yapacaksınız deseniz bu defa kimseden bir ses çıkmaz çünkü böyle bir dertleri böyle bir hazırlıkları yok.

"BÜTÜN OYUNLARI BOZULDU"

Elbette bu süreçte bedeller ödedik, ödüyoruz. Eskinin can ve mal güvenliği, siyasi istikrarı, uluslararası gücü olmayan Türkiye'sini yeniden geri getirmek isteyenler her yolu deniyorlar. Tek gayeleri bizi 2023 hedeflerimizden vazgeçirmektir. Ülke ve millet olaak üzerimize giydirilmeye çalışan sosyal esaret gömleğini yırttıkça maruz kaldığımız saldırıların cephesi genişledi. Son bir kaç yıldır ekonomimizi hedef aldılar. Döviz kuru üzerinden önce ekonomik kriz, ardından siyasi ve sosyal kaos yaratmak için sayısız saldırılarda bulundular. Başarabildiler mi? En son kura endeksli Türk lirası dedik bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaksınız, başaramayacaklar ve biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

Bakın, ihracatta ne yaptık, 325 milyar 326 milyon dolar ihracat yaptık. Onlara rağmen engellemelerine rağmen yaptık. Bunu biz yaparız. Bunların yapacağı iş değil. Biz çalışıyoruz, yapıyoruz CHP laf üretiyor. Bu defa aynı oyunu yurt içinde piyasalarda panik havası yaratarak oluşturmaya çalıştılar. Fahiş fiyat artışlarının ve yüksek enflasyonun milletimizi bunalttığını biliyoruz. Her alanda yaptığımız yüksek oranlı artışlarla insanlarımızı büyük ölçüde rahatlattık. Memurlarımızı, emeklilerimizi, asgari ücretlileri hiç düşünmedikleri bir seviyeye çıkarttık mı? AK Parti bu inşallah bundan sonra her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz.

"TÜRKİYE KENDİ RAYINDA GÜVENLE YOLUNA DEVAM EDİYOR"

Hiçbir insanımızı işsiz, aşsız bırakmamak için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Gelişmiş ülkelerin 6-7 katına çıkan enflasyon ve ipin ucunu kaçırdıkları para genişlemeleri ile sağa sola yalpaladığı dönemde Türkiye kendi rayında güvenle yoluna devam ediyor. Sanayinin, tarımın, ticaretin ve turizmin şehri Aydın bu hakikati en iyi bilen, gören, yaşayan şehirlerimizin başında geliyor. İnşallah bu yıl turizmde hedef 35 milyar dolar. Bunu yakalayacağız, bu süreç sanayicilerimiz açısından pek çok üründeki fiyat artışı nedeniyle kolay yaşanmıyor. Tüm dünyanın yaşadığı sıkıntıların payımıza düşeni elbete göğüslenecektir. 

Hamdolsun, sanayi üretiminde, lojistikte, ihracatta çok iyi bir yerdeyiz. Tarım ürünlerinde ve ona bağlı olarak gıda ürünlerinde salgın kaynaklı ciddi fiyat artışları oldu. Çiftçilerimizden ekilmemiş, değerlendirilmemiş tek bir karış toprak bırakmamalarını istiyoruz. Topaktan çıkan her ürün, ambara giren her mahsul değerini bulacaktır. Çiftçilerimizin desteklenmesi hükümetimizin önceliklerinin en başında yer almayı sürdürüyor. Gerekirse mevcut destekleri daha da artırarak çiftçilerimizin yanında olacağımızın kimse şüphe duymasın.

"BAY KEMAL'İN DÜNYADAN HABERİ YOK"

Bay Kemal, Şanlıurfa'da ne dedi, Şanlıurfa Belediyesini bize verin elektriği bedava vereceğim dedi. Tamam 2023,2024'ü de beklemeye gerek yok. Sen Aydın'da belediye başkanına ver talimatı yapabiliyorsa hodri meydan. Elektrik Aydın'da çiftçimize ücretsiz olarak verilsin. Hadi görelim. Bay Kemal'in dünyadan haberi yok. Elektriğin şu anda yönetimi kimde? Belediyelerde mi? Elektriğin yönetimi bizde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında sen bunu da bilmeyecek kadar cahilsin. 145-15 tane büyükşehir sende bay Kemal hadi ver taliatı da bedava elektriği benim çiftçime versinler. Bunun hesabını sormaya var mıyız? Söyleyin, versinler bedava elektriği. Böyle bir yetkileri, hakları var mı? Biz bu tür yalanlardan çok bıktık. Fakat bunlara hesabını 2023 haziranında gelin beraber soralım.

İnşallah 2022'de çok daha bereketli bir sezon yaşanmasını bekliyoruz.

Etiketler