2022-08-01 12:15:00 | Son Güncelleme : 2022-08-01 12:36:46

Dolandırıcılar yine iş başında: Bu yöntemle binlerce kişiye kandırıyorlar, aman dikkat!

SMS dolandırıcıları yine iş başında. Kripto piyasası Türkiye’de sıkça kullanılırken, insanları tuzağa düşürecek yeni bir yöntem tespit edildi. Usdt bbc com ile kullanıcıyı tuzağa düşürüyorlar. İşte bilmeniz gereken her şey…

Dolandırıcılar yine iş başında: Bu yöntemle binlerce kişiye kandırıyorlar, aman dikkat!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Dolandırıcılar, sosyal medya ve SMS üzerinden masum kişileri tuzağa çekmeye devam ediyor. Her gün yüzlerce yöntemle akıllı telefonlara sızmayı amaçlayan hackerlar, bu kez de farklı yönteme başvurdu. SMS ile binlerce kişi kandırılırken, buna bir yenisi daha eklendi.

Özellikle son zamanlarda Türkiye’deki bazı kişilere, ‘USDT BBC com’ ile ilgili kafa karıştırıcı mesajlar gelmeye başladı. Kullanıcıları tuzağa çekecek bu yöntem, dolandırıcıların verilerinize erişip kötü amaçla kullanmasına neden oluyor. Peki nedir bu USDT BBC com?

DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ: USDT BBC COM

Başta finans siteleri olmak üzere bazı sitelere giriş yaptığınız zaman x bir dosya da programı aygıtlara bağlamadan çeşitli para hilelerin olduğunu fark edeceksiniz. İşte son günlerde oldukça popüler olan dosyalardan birisi de USDT BBC Com. Hem SMS hem de internet sitelerinde görünen yeni dolandırıcılık, paralarınızın çalınmasına neden oluyor.

USDT BBC kullanıcıları için para hilesi yaptığını ileri süren web siteleri mevcut. Bu tarz sitelere giriş yaptığınız zaman sizden kişisel bilgilerinizi istiyor ve ne istediğini soruyor. Öncelikli olarak isim soyisim alanını dolduruyor ardından da almak istediğiniz elmas tutarını giriyorsunuz. Gönder seçeneğine tıkladığınızda ise yeni bir pencerede farklı bir bekleme bölgesi açılıyor. Bu kısımda elmaslar hesabınıza aktarılıyor gibi yazılar çıkıyor. Oyuncu ilgili ekrana ulaştığında para hilesinin kullanımda olduğunu ve oyun profillerine bu elmasların ileteceğini öngörüyor.

Sonrasında ise elmas gönderim işleminin tamamlanmadığını ve çeşitli engellerle karşılaşıldığının aktarıldığı bir uyarı karşımıza çıkıyor. Akabinde ise size bu onay işleminin elle yapılmasının gerektiğini söylüyor. Tam bu anda dolandırıcılık devreye girdiği iddia ediliyor. Kısacası telefon numaranıza gelen kodu ilgili kısma yazdıysanız paranız gitmiş oluyor ve bu ne olduğu belirsiz sisteme kayıt olmuş oluyorsunuz. Oyunları hileli bir şekilde oynamak isterken de bu sitelerin avı olabilirsiniz. Dikkat etmekte fayda var.

Eğer sizler de bu ve benzeri mesajlar alıyorsanız, aşağıda yer alan yorumlar kısmından paylaşarak diğer kullanıcıların dolandırılmasının önüne geçebilirsiniz. 

Abdulrezzak 14 Ağustos 2022 14:25

Bu mesej bana da geldi linke girdim isim soy isim sordu geri çıktım.Dikakatli olalım lütfen.

CTR 7 Ağustos 2022 15:13

Aynı mesaj geldi, ne olduğunu anlamak için araştırınca da dolandırıcı olduklarını anladım

Arnavut 29.07 2022 29 Temmuz 2022 10:24

Bu mesaj banada yollandi 286900 usd olarak arastirdim bos cikiyor dolandirici yani

Samed26 Temmuz 2022 15:11

Mesajın aynısı bana geldi siteye girip gelen bilgileri yazdım ve sisteme girdim girdikten sonra bir işlem yapmadan çıktım