Tarih : 27.05.2021 - 15:31 Yorum : 0

Netflix Türkiye'de yatırım yapacak

Dünyaca ünlü çevrim içi dizi film platformu Netflix, dünya üzerinde sadece sayılı ülkelerde uyguladığı projesini artık Türkiye'de de hayata geçirecek.

Netflix Türkiye'de yatırım yapacak

Türkiye'de 3,5 milyondan fazla abonesi bulunan online dizi film platformu Netflix, Türkiye için yeni bir plan hazırlığında. Dünya üzerinde dizi ve film izleme tercihlerinde değişikliğe yol açan ve son yıllarda Türkiye'ye özel projelere de imza atan platform, ülkemize yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

NETFLIX TÜRKİYE'DE FİLM STÜDYOSU KURACAK

Yakın zamanda İstanbul'da ofis tutan şirket, şimdi de ülkemizde film stüdyosu kurmanın planlarını yapıyor. Konuyla ilgili resmi açıklama, Netflix Türkiye İletişim Direktörü Artanç Savaş'tan geldi. Şirketin Türkiye'de film sitesi kurma yönünde bir amacı olduğunu belirten Savaş, konunun detaylarıyla ilgili ise daha fazla ayrıntı vermedi. Yeni kurulacak film platosuyla daha fazla yerli proje çekileceği tahmin ediliyor. Ayrıca bu projenin prodüksiyon kalitesine de olumlu yansıyacağı düşünülüyor. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Netflix'in yalnızca belli başlı ülkelerde kendisine ait film stüdyosu bulunuyor.

Netflix'in abone sayısı 200 milyonu geçti Netflix'in abone sayısı 200 milyonu geçti Küresel internet televizyon ağı Netflix'in dünya genelindeki toplam abone sayısı 203,7 milyona ulaştı.

Netflix şifre paylaşımını sonlandırmaya hazırlanıyor Netflix şifre paylaşımını sonlandırmaya hazırlanıyor Netflix kurallara aykırı şifre paylaşımını engellemek için harekete geçti. Yurtdışında birçok kullanıcıya "Hesap sahibiyle aynı evde yaşamıyorsanız kendi hesabınızı açın" uyarıları yapıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber