2022-06-13 11:05:00 | Son Güncelleme : 2022-06-13 11:10:35

Korkunç aramalar ve tehdit dolu mesajlar... Türkiye'nin konuştuğu cinayette tüyler ürperten detaylar

Nişanlısı tarafından katledilen Dilara Yıldız cinayetinde tüyler ürperten yeni detaylar ortaya çıktı. Türkiye’nin günlerce konuştuğu genç avukatın katili eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. İddianameye yansıyan ifadelerde genç avukatın Dönmez tarafından "Gerekirse yanında kim varsa onları da alacağım, günlerin sayılı" mesajlarla tehdit edildiği ortaya çıktı.

Tuzla’da 10 Ocak’ta bir restoranda eski nişanlısı Dilara Yıldız'ı katleden Oktay Dönmez hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Türkiye’nin gündemine oturan cinayetin iddianamesinde tüyler ürperten detayla ortaya çıktı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Oktay Dönmez’in  "Canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme", "Canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme", "silahla yağmaya teşebbüs", "silahla tehdit" ve "ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl 3 aya kadar hapsi istendi. Oktay Dönmez, önümüzdeki günlerde Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Sabah gazetesinde yer verilen iddianamenin ayrıntılarında, genç avukatın zarar görmemek için büyük çaba sarf ettiğine dikkat çekildi.  Savcılık, "Sadece şüpheliden ayrılmak istedi. Şüpheli, kabullenmediği için çok büyük bir kin güttü ve takıntı haline getirdi. Acı çekmesinden zevk almak için öldürdü. Şüphelinin tehlikeliliği ve kötülüğü ortada. Öldürmesinin nedeni iddia edildiği gibi alacak-verecek meselesi değil, kendisinden ayrılmasını hazmedemedi. Hiçbir suçu ve günahı bulunmayan bir kadını tabancanın tüm mermilerini kafasına boşaltarak öldürdü" ifadelerini kullandı.

TEHDİT DOLU MESAJLAR

Oktay Dönmez'in genç avukata attığı mesajlara da ulaşıldı. "Gerekirse yanında kim varsa onları da alacağım, günlerin sayılı, mermiyi gözünden sokup beyninden çıkaracağım, celladım de bana" gibi birçok kez korkunç şekilde tehdit ettiği ortaya çıktı. Tabanca ve avucunda mermi dolu bir fotoğrafı da eski nişanlısına gönderdiği belirlendi.

'BENİ KURTARIN' DER GİBİ BAKTI

Genç kadının, kahreden olay yaşanmadan önce kısık sesle yan masada bulunan arkadaşına da "10 gündür evimde kalıyormuş. Evde 10 el ateş etti, beni bırakma. Polislere söyle temkinli gelsinler. Üzerinde silah var, ağzında kurşun var" dediği de belirtildi.

‘REHİN ALMIŞ, ABLAM ŞİFRELİ KONUŞTU’

Dilara Yıldız'ın kardeşinin de polisi arayıp "Ablam beni aradı, zor durumda. Eski nişanlısı mal varlığını alabilmek için ablamı rehin almış. Kafasına silah dayıyor olabilir. Rahat konuşamıyor, şifreli konuştu. 'Hakkınızı helal edin' dedi ve kapattı" dediği kaydedildi.

"CANAVARCA HİSLE ÖLDÜRMEYİ PLANLADI"

Dönmez'in telefonunda yapılan incelemede internetten, "Kişinin konumunu bulma, 7.65 mm suikast silahı mı, infaz videosu, kafaya silah dayama, anadolu adliyesi hakim listesi, anadolu adliyesi yemek katı" gibi aramalar yaptığı ortaya çıktı. Bu aramalar için savcılık, "Canavarca hisle öldürmeyi planladı" ifadesini kullandı.