Tarih : 16.05.2021 - 18:11 Yorum : 0

İtalyan işçiler İsrail'e silah sevkiyatını reddetti

İtalya’da Sendikalar Birliği Toskana şubesi, Livorno Limanı'na gelen gemiye İsrail’e silah taşıdığı gerekçesiyle sevkiyat yapmayı kabul etmedi. Livorno’dan sonra Napoli liman işçileri de Filistin için dayanışmayı seçti ve İsrail için silah taşımayı reddetti.

İtalyan işçiler İsrail'e silah sevkiyatını reddetti

USB Toskana şubesinden yapılan açıklamada, İsrail'in Aşdod Limanı'na silah taşıdığı belirtilen "Asiatic Island" gemisinin dün Livorno Limanı'na geldiği bildirildi.

"SİLAHLAR FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARI ÖLDÜRMEK İÇİN KULLANILACAK"

Açıklamada, gemideki silahların çok sayıda Filistinli sivil ve çocuğu öldürmek için kullanılacağı ifade edildi.  "Asiatic Island" gemisine Livorno’da herhangi bir ek patlayıcı madde ve silah sevkiyatı olup olmadığının henüz bilinmediğine dikkat çekildi.

"KATLİAMLARA GÖZLERİMİZİ KAPATAMAYIZ"

Açıklamada, Livorno liman işçilerinin böyle bir silah sevkiyatının olup olmayacağını araştırdığına işaret edildi. Yapılan açıklamada, "Çalışmak önemli, özellikle böyle bir zamanda ancak sivil halka yönelik devam eden katliamlara gözlerimizi kapatamayız ya da daha kötüsü buna suç ortağı olamayız." ifadesi kullandı.

"İŞÇİLER VE LİVORNO HALKI İÇİN DE GÜVENLİK RİSKİ TAŞIYOR"

Açıklamada ayrıca çok sayıda zırhlı aracın iskelede gemiye yüklenmek için beklediğine dair bazı bildirimlerin de geldiği aktarıldı.

Söz konusu silahların savaşta kullanılması haricinde işçiler ve Livorno halkı için de güvenlik riski taşıdığı vurgulandı.

FİLİSTİN'E DESTEK MİTİNGİ DÜZENLEYECEKLER

Açıklamada, USB olarak bugün Livorno kent merkezinde Gazze Şeridi’nin bombalanmasının ve Filistin topraklarının işgalinin durdurulması için Filistin’e destek mitingi düzenleneceği belirtildi.

FİLİSTİN'E BİR DESTEK DE NAPOLİLİ İŞÇİLERDEN GELDİ

Livorno’dan sonra Napoli liman işçileri de Filistin için dayanışmayı seçti ve İsrail için silah taşımayı reddetti. Liman işçileri Livornolu meslektaşları gibi Filistin'e yönelik katliamın ortağı olmayı reddettiklerini duyurdular.

İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail savaş uçakları, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera'nın ofislerinin de bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıktı.

Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı.

Türk STK’lardan Mısır’a Gazze çağrısı Türk STK’lardan Mısır’a Gazze çağrısı Bünyesinde 300 sivil toplum kuruluşunu barındıran Milli İrade Platformu, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistinlilere yardım ulaştırılmasına izin vermesi için Mısır hükümetine çağrıda bulundu.

BM'den İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı BM'den İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı Birleşmiş Milletler (BM), İsrail ve Filistin'e "anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma" derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısı yaptı.

İsrail'in gündeminde ateşkes yok İsrail'in gündeminde ateşkes yok Uluslararası baskılara rağmen İsrail Güvenlik Kabinesi'nin yaptığı toplantıda, Gazze'de ateşkes gündeme gelmediği açıklandı

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

 

 

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber