Tarih : 10.06.2021 - 22:31 Yorum : 0

Kanada’da Müslüman aileden 4 kişiyi öldüren zanlı hakim karşısında

Kanada’nın Ontario eyaletinde 6 Haziran’da Müslüman aileden 4 kişiyi aracı ile çarparak öldüren ve 9 yaşındaki 1 çocuğu yaralayan Nathaniel Veltman isimli zanlı hakim karşısına çıktı.

Kanada’da Müslüman aileden 4 kişiyi öldüren zanlı hakim karşısında

Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Londra kentinde 6 Haziran’da yerel saatle 20.40’da Müslüman bir aileye Hyde Park Yolu’nda kaldırımda yürüdükleri sırada 20 yaşındaki Nathaniel Veltman aracı ile çarpmış, olayda aileden 4 kişi hayatını kaybetmiş, 9 yaşında 1 çocuk da yaralanmıştı.

DURUŞMAYA YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Kanada’yı derinden yaralayan bu saldırının ardından zanlı Veltman, bugün hakim karşısına çıktı. Dört birinci derece cinayet, bir cinayete teşebbüsten ve kasten yaralamadan suçlanan Veltman’ın davasının pazartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor. Mahkeme salonu ziyaretçilere kapatılırken, duruşmaya yayın yasağı getirildi.Londra Müslüman Cami ise, hükümetin her kademesi arasında İslamofobi konusunda ulusal bir zirve çağrısında bulundu.Saldırıda, 46 yaşındaki Salman Afzaal, 44 yaşındaki eşi Madiha Salman, 15 yaşındaki kızları Yumna Salman ve Afzaal'ın 74 yaşındaki annesi hayatını kaybetmiş, çiftin 9 yaşındaki oğlu Fayez Afzaal’ın ise ağır yaralanmıştı.

KANADA BAŞBAKANI TERÖR SALDIRI DEDİ

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Müslüman aileye düzenlenen saldırıyı “terör saldırısı” olarak nitelendirmiş, "Bu, topluluklarımızdan birinin kalbinde nefretin motive ettiği bir terörist saldırıydı" demişti.

Kanada Başbakanı Trudeau: Müslüman aileye yapılan terör saldırısıdır Kanada Başbakanı Trudeau: Müslüman aileye yapılan terör saldırısıdır Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada'nın Ontario eyaletinde pazar günü Müslüman bir ailenin 4 üyesinin araçlı saldırı sonucu öldürülmesini “terör saldırısı” olarak nitelendirdi.

Kanada’da Müslüman aileyi araçla ezdi Kanada’da Müslüman aileyi araçla ezdi Kanada'da bir sürücü, kaldırımda yürüdükleri sırada 5 kişilik Müslüman aileye çarptı. Aileden 4 kişi hayatını kaybederken 1 kişi yaralandı. Kanada polisi olayların İslamofobi kaynaklı olabileceği üzerinde dururken Türkiye'den yaşanan olaya tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bu, üretilmiş korkunun nefrete, nefretin düşmanlığa ve şiddete dönüşeceğinin en son örneğidir. Bu korkunç gidişat ve barbarlık durdurulmalıdır." dedi.

PKK'nın Diyarbakır saldırısında dikkat çeken Kanada ayrıntısı PKK'nın Diyarbakır saldırısında dikkat çeken Kanada ayrıntısı PKK terör örgütünün salı akşamı Diyarbakır'daki 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'na maket uçakla düzenlediği saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Saldırıda kullanılan maket uçağın, "Türkiye'ye insansız hava aracı için gerekli göz kamerasını satmayan" Kanada'ya ait olması dikkat çekti.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber