2022-07-02 10:02:10 | Son Güncelleme : 2022-07-02 10:18:34

Oğlu açlıktan öldü, Vegan anne suçlu bulundu

2019 yılında 18 aylık Ezra O'Leary, yetersiz beslenmeden dolayı hayatını kaybetti. Ezra’yı sadece çiğ sebze ve meyveyle besleyen anne baba o tarihten beri yargılanıyordu. Mahkeme Ezra’nın annesi Sheila O'Leary için kararını verdi. 

Oğlu açlıktan öldü, Vegan anne suçlu bulundu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2019'da sadece meyve, sebze ve anne sütü ile beslenerek hayatını kaybeden 18 aylık oğlunun ölümüne vegan anne Sheila O'Leary,  sorumlu tutuldu. Mahkeme anneyi birinci derece cinayetten suçlu buldu.  Ezra’nın yetersiz beslenme sonucu solunumu durdu ve hayatını kaybetti. Ailesi onu sadece çiğ sebze, meyve ve anne sütü ile besliyordu. Sheila'nın kocası Ryan da yargılanıyor, onun da benzer bir ceza alacağı tahmin ediliyor. 

ANNE VE BABA SUÇUNU KABUL ETMEDİ

Anne ve babanın her ikisi de suçlamaları reddetti ve daha önce 30 yıl hapis cezası teklif eden savunma anlaşmasını kabul etmedi. Çiftin ciddi şekilde yetersiz beslenmiş, sarı tenli ve çürük dişleri olan iki büyük çocuğu daha var. 39 yaşındaki Sheila O'Leary, Florida'da görülen mahkemede jüri tarafından suçlu bulundu.

Doktorlar, Ezra Eylül 2019'da öldüğünde, çocuğun bir haftadır beslenmediğini tespit etmişti. Annesi, Ezra diş çıkardığı için onu sadece emzirdiğini söylemişti. Cinayetle suçlanan Sheila ve kocası, Ezra'nın nefesinin kesilmesi üzerine 911'i aradı. Ezra'nın anne ve babası cinayet suçlamasını kabul etmediler ve savcıların anlaşma taleplerini reddettiler

GERÇEKLER OTOPSİDE ORTAYA ÇIKTI

Öldüğünde sadece 7.7 kilogram olan Ezra'ya yapılan otopside çocuğun açlık ve susuzluk gibi hayati durumlardan dolayı karaciğerinin çalışmadığı ve ellerinin ve ayaklarının da şişmiş olduğu açıklanmıştı. Eyalet Savcı Yardımcısı Sara Miller duruşmada “Çığlıklarını görmezden gelmeyi seçti. Kemiklerini görmek için teraziye ihtiyacı yoktu” demişti.