Tarih : 14.06.2021 - 16:03 Yorum : 0

60 bin kişi için izin verilmişti Hac'a dair yeni kararlar alındı

Suudi Arabistan, kendi ülkesinde bulunan 60 bin kişinin Hac yapmalarına izin vermesinin ardından aldığı yeni kararları açıkladı.

60 bin kişi için izin verilmişti Hac'a dair yeni kararlar alındı

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan, ülkede ikamet eden 60 bin kişinin Hac ibadetini gerçekleştirmelerine izin verdi. Bakanlık tarafından daha öncede yapılan açıklamada Hac ibadetini gerçekleştirmek isteyenlerin kronik hastalığının bulunmaması, 18-65 yaş aralığında ve aşı yaptırmış olmasının gerektiğini kaydedilmişti.

İKİ TARİH ARALIĞI BELİRLENDİ

Son olarak ise Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından yeni kararlar alındı. Kararlar kapsamında kadın hacı adayları yanlarında erkek vasisi (mahram) olmadan, Hac ibadetlerini gerçekleştirebilecek. Bakanlık taradından yapılan açıklamaya göre, Hac adayların internet üzerinden kayıt yapmaları için 2 tarih aralığı belirlendi.
Bakanlık İlk kayıt dönemi 13-23 Haziran tarihleri arasında, 25 Haziran'da ikinci kayıt aşaması başlayacak. Bakanlık, adayların son 5 senede Hac ibadeti gerçekleştirmemiş olmasını gerektiğini vurgularken "Yaş grupları dikkate alınarak, daha önce Hac ibadetini yerine getirmemiş başvuranlara öncelik verilecek" sözlerini kullandı.

Suudi Arabistan’dan Hac kararı Suudi Arabistan’dan Hac kararı Suudi Arabistan, bu yıl sadece vatandaşlarına ve ülkede yaşayanlara hac izni vereceğini duyurdu.

Kurban ibadet yetim emanet Kurban ibadet yetim emanet Yetim Vakfı, hayırseverlerin bağışlayacağı kurban hisseleri ile Türkiye ile birlikte 25 farklı ülkede ihtiyaç sahibi yetim çocuklar ve ailelerine bayram sevinci yaşatacak.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber