Tarih : 09.09.2021 - 16:42 Yorum : 0

Twitter'dan yeni ilginç özellik: Takipten çıkmadan takipçileri kaldırma

Sosyal medya platformu Twitter yeni özelliğini test etmeye başladı. Kullanıcılar, takipten çıkmadan takipçilerini kaldırabilecek.

Twitter'dan yeni ilginç özellik: Takipten çıkmadan takipçileri kaldırma

Twitter, takipçi listesi yönetimini kolaylaştırmak için kullanıcıların takipten çıkmadan takipçilerini kaldırmasını sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Twitter'da şimdilerde bir kullanıcı birini Twitter'da engellediğinde, engellenen kişi kendisini engelleyen kullanıcının profil sayfasını göremiyor, mesaj atamıyor. Bu sayede de kişi engellendiğini anlıyor. Aynı zamanda bir hesap engellendiğinde otomatik olarak engellenen kişi kullanıcıyı, kullanıcı da engellenen kişiyi takipten çıkarmış oluyor.

Kullanıcı, bir kişiyi kendisini takipten çıkmasını fakat engellenen kişinin haberinin olmamasını istediğinde ise önce o kişiyi engeller ardından da engeli kaldırırdı. Fakat engellenen kişi, engelleyenin sayfasını ziyaret ettiğinde takipten çıkarıldığını öğrenirdi. Twitter'ın yeni özelliği bu sorunları ortadan kaldıracak. Mikroblog platformunun test ettiği yeni özellikte, kullanıcılar bir takipçiyi engellemeden kaldırabiliyor.

Twitter'ın yaptığı açıklamada ''Bir takipçiyi kaldırmak için profilinize gidip 'Takipçiler' kısmına tıklayın ve sonra üç nokta işaretine tıklayarak 'Bu takipçiyi kaldır'ı seçin'' dedi.

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar daha çabuk ve birinin haberi olmadan engelleme yapabilecek.

Etiketler : Twitter Sosyal Medya
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber