Tarih : 22.06.2021 - 21:30 Yorum : 0

MOSDER'de seçim bitti, tartışma bitmedi

Mobilya sektörünün 5 büyük firmasının da aralarında yer aldığı 21 şirket, seçimlerdeki şaibe nedeniyle MOSDER’den ayrılma kararı aldı.

MOSDER'de seçim bitti, tartışma bitmedi

Mobilya sektörünün dev firmalarını bünyesinde barındıran Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nde yapılan seçime şaibe karışması nedeniyle, aralarında 5 büyük firmanın da olduğu 21 öncü şirket dernekten çıkma kararı aldı.

18 FİRMA USULSÜZ ŞEKİLDE SEÇİME DAHİL EDİLDİ

Türkiye'de mobilya sektörünün öncü firmalarının kurduğu Türkiye Mobilya Sanayiciler Derneği (MOSDER) genel kurulunda başkanlık görevine Mustafa Balcı yeniden seçildi. Ancak derneğe usulsüz şekilde kaydedilen 18 yeni firmanın da seçime dahil edilmesi şaibe söylentilerini de beraberinde getirdi. Tartışmalı seçimi Mustafa Balcı sadece 6 oy farkla kazanabildi.

21 FİRMA YENİ DERNEK KURMAYA HAZIRLANIYOR

Seçim sonrasında ise derneğin kurucuları arasında yer alan 21 firma, hem seçimdeki hileler hem de öncesinde fuar işlerindeki şaibeler nedeniyle MOSDER’den ayrılma kararı aldı. Mobilya sektörünün 5 büyük firmasının da aralarında olduğu 21 firmanın yeni bir dernek kurmaya hazırlandıkları belirtiliyor.

Etiketler : mobilya MOSDER
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber