25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-06-30 21:14:10

Gözaltına alınan oyuncu Ayşegül Çınar serbest bırakıldı

Beyoğlu'ndaki bir otelde çıkan kavgada gözaltına alınan oyuncu Ayşegül Çınar, serbest bırakıldı. Savcılık, soruşturma kapsamında Çınar'ın erkek arkadaşı Furkan Çalıkoğlu ise tutuklandı.

Gözaltına alınan oyuncu Ayşegül Çınar serbest bırakıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Önceki akşam İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki bir otelin restoranında çıkan kavgada erkek arkadaşıyla beraber gözaltına alınan Ayşegül Çınar hakkında karar verildi. Genç oyuncu serbest bırakılırken, erkek arkadaşı Furkan Çalıkoğlu ise tutuklandı.

AYŞEGÜL ÇINAR'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Olaya ilişkin açıklama yapan Ayşegül Çınar şu ifadeleri kullandı:

“Galiba bizim daha önce çıkan haberlerimizden diye düşünüyorum ya da ben Furkan’a bir ara kızmıştım ondan da olabilir. Mekanın işletmecisi geldi ve biz dedi, sizin burada sürekli sorun çıkardığımız için olmamamızı istediğini söyledi. Biz de buna istinaden ne alaka diye Furkan bir sözlü münakaşaya girdi. Daha sonra özür dilediler işte kendisinden. Kusura bakmayın dediler. Masamızı değiştirdiler. Sürekli mekanın işletmecisi masamıza geliyor, ‘İyi misiniz, nasılsınız, her şey yolunda mı?’ Daha sonra çıkmaya yakın hesabı istedik, aracımız için vale istedik, alkollü olduğumuz için. ‘Biraz daha durun, biraz daha kalın. Sizi biraz daha misafir edelim’ gibisinden konuştular. Biz 10 dakika daha durduk. İşletmeci, yanında birisi daha var kim olduğunu bilmiyorum. Çaprazda da güvenlik görevlisi var. Geldi adam Furkan’a ‘merhaba’ dedi, Furkan da ‘merhaba’ dedi. Bir anda şişeyi aldı, Furkan’ın kafasında bir anda parçaladı.

"FURKAN SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ"

Sonra ayağa kalktı haliyle kendini savunmak zorunda. O esnada mekandaki bütün çalışanlar, güvenlik görevlileri, 10-13 kişi olması lazım, hepsi Furkan’ın üzerine bir anda saldırdılar. Furkan da kendini korumaya çalıştı haliyle. Ben ayırmaya çalıştım, araya ben girdim. O esnada aşağı kata kadar gitti bu yani sürüklediler birbirlerini. Ne silah oldu, ne bıçak oldu, her hangi bir şey olmadı kamera görüntüleri var. Nefsi müdafaa aslında bizim yaptığımız şey. Daha sonra polisler geldi. O esnada Furkan, sinir krizi geçiriyordu ister istemez, yanında kız arkadaşı var, mekanda böyle bir sıkıntı çıktı. Bir olay oluşturuluyor, o kadar kişi saldırıyor. Sonra polisler ayırmaya çalıştı, ne mekancılar ayrıldı ne Furkan.

"SİLAHI ALDI BİR YERE ATTI"

Polisler Furkan’a biraz şiddet gösterdiler. Furkan’ın üzerine çok gittiler. Furkan şu anda çok kötü bir halde. Bütün herkes saldırıyor. Şaka gibi. Polisler ayıramadılar, bir tane polis silahını çıkardı. Mekanda çalışan birisi de silaha uzandı. Baktılar Furkan’a sıkacaklar. Furkan da silahı aldı bir yere attı. O esnada silah patlamış galiba. Biraz uzaktaydım. Diğer kaçan kişiyi göndermemeye çalışıyorum ki polisler yakalasın, tutuklasın diye. Daha sonra polis gözaltına aldı bizi. Yapan şahıs kaçtı

"HABERLER ÇIKTI AMA OLAYLAR GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL"

Polisler sağlıklı. Eğer bıçaklandılarsa bunu lütfen sunsunlar. Darp raporları varsa sunsunlar. Hiç kimseye bir şey olmadı sadece ayırmaya çalışırken benim de vücudumda kesikler var. Ayırmaya çalışırken aradaki cam kırıkları hepimizin eline koluna değdi. Bu sadece. Şu an serbest bırakıldım, Furkan’ın mahkemesi devam ediyor, onu bekliyorum. Umarım güzel bir sonuç alırız. Ben devlete güveniyorum. İnanların da biraz daha anlayışla karşılamasını bekliyorum. Çünkü biliyorum son zamanlarda çok fazla mahkeme, mahkeme, Furkan’la fazla haberimiz çıktı ama her şey göründüğü gibi değil. Sadece bu aralar çok fazla şey üst üste geliyor. Umarım her şey yoluna girer.

"KAFASINDA ŞİŞE KIRDILAR"

O süreç daha tam atlatılmadı. Biz zaten bunları konuşmak için yeni yeni konuşmaya başladık. Aramızda halletmeye çalışıyoruz. Başka bir isim daha geçiyor bu konuda. İnşallah o ortaya çıkar, biz kendi aramızda halledelim diye düşünüyorum. Dünkü olayda bizzat geldiler, adamlar sıkıntı çıkardılar. Furkan, tatlı bir dille konuştu, konuşup halletti. Onlarda halletmiş gibi yaptı, daha sonra resmen kumpas kurmuşlar orada bizi beklettiler daha sonra gelip kafasında şişe kırıyorlar. Akıl alır gibi değil. Bir de üzerine nasıl oluyorsa saniyeler içinde polis geliyor. Mekancıların yaptığı bir kumpas olduğunu adım gibi eminim. Çünkü düşünsenize oturduğunuz yerde niye gelip size iyi davranan insanlar biranda kafanızda şişe patlatsın.

"POLİSLERE ZARAR VERMEDİK"

Şöyle düşünüyorum. Belki de orada çalışan birisi beni dizide görüyor bir şey oluyor Furkan’a gıcık oluyor, o şekilde belki saldırı planlıyor. Mutlaka bunda bir şey var. Zaten kamera görüntüleri var, polis, mekanda çalışan insanlar istediğini söylesin. Her şey ortada. Mümkün mü? Ben nasıl kafa atabilirim. Benim zaten bundan 3 hafta önce burnum kırıldı, kaza geçirdim. Ben o esnada bile sürekli yüzümü koruyordum. Bir polis memuruna kafa atmak, ne Furkan ne de ben hiçbir polis memuruna zarar vermedik. Bırakın polis memurunu biz normal memurlara, insanlara bile zarar verme taraftarı değiliz. Bize kimse dokunmazsa biz de kimseye dokunmayız.

"POLİSLERE KIRILDIM, ŞİKAYETÇİYİM"

Polislere de bu konuda gerçekten çok kırıldım. Çünkü biz kendisine çok saygılı davrandık. Kendileri hiçbir şekilde saygılı davranmadılar. Biz onlara çok güveniyoruz ama onlar bizi gerçekten bu sefer yanılttı. Hem polislerden hem de mekanda çalışan herkesten şikayetçiyim.”

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre, ünlü oyuncu Ayşegül Çınar gece saatlerinde Beyoğlu’nda bir otelin restoranında sevgilisi ile tartışma yaşamış, yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle birlikte ünlü oyuncunun sevgilisi Furkan Çalıkoğlu’nun elindeki bıçakla çevredekilere saldırması sonucu kavgayı ayırmaya çalışan 5 otel çalışanı ve olay yerine müdahale için gelen 7 polis memuru yaralanmıştı. Yaşanan dehşet kavga sonrası ünlü oyuncu Ayşegül Çınar ve sevgilisi Furkan Çalıkoğlu gözaltına alınmıştı. Polis merkezindeki işlemleri devam eden ünlü oyuncu Ayşegül Çınar, parmak izinin alınması için dışarı çıkartıldı. Bu sırada basın mensuplarına konuşan Ayşegül Çınar, "Mekanda oturuyorduk tanımadığımız biri geldi Furkan'ın kafasında şişe kırdı. Sonra polisler geldi. Olay büyüdü" dedi. Çınar, uyuşturucu iddialarına ise "Siz deli misiniz beyefendi" diyerek tepki gösterdi.

Etiketler